Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ndalimi i fluturimeve, Basha: Pas grevës së Albcontrol qëndron Rama

07/04/2021 - 14:46

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka raguar për grevën e punonjësve të Albcontrol dhe bën përgjegjës për këtë situatë kryeministrin Edi Rama.

Sipas kryedemokratit Basha, pas grevës qëndron vetë Rama dhe i bën thirrje që të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve.

"Rama e di tashmë fare mirë se do të humbasë, prandaj po përdor çdo marifet të pisët. Pas grevës në aeroport që dëmton qytetarët shqiptarë qëndron vetë Rama. Ai është i vetmi përgjegjës për këtë. I bëj thirrje Ramës ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve që sot duan ndryshim dhe shpresë pas 8 viteve të dështimeve të tij", shkruan Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në aeroportin e Rinasit ka mbërritur këtë të shtunë një tjetër sasi vaksinash AstraZeneca.  

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në Facebook një video, ku të rinjtë bëjnë thirrje ndaj qytetarëve që të mos shesin votën.

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike për qarkun e Durrësit, Oerd Bylykbashi ka zhvilluar një takim me profesionistët e lirë ekonom

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit elektoral në Gjirokastër iu ka treguar qytetarëve të pranishëm se ka takuar një fallxhore që i kishte

Kandidatete për deputete të Partisë Demokratike për qarkun Durrës, Manjola Luku, Blerina Reçi dhe Merita Dakovelli kanë zhvilluar këtë të

Deputeti Lefter Koka ka zhvilluar një takim me banorë të lagjes nr.6 në Durrës, ku ka folur për projektet e rëndësishme që qeveria po kon

Kandidati i PDIU dhe Aleancës për Ndryshim, Florian Tahiri, i shoqëruar edhe nga kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me an

Deputetja Klodiana Spahiu dhe kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako kanë inspektuar rrugën “Syri i Detit” në zonën e Spitallës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në Shijak në kuadër të fushatës elektorale. Basha theksoi se me fondet e Rindër

"Ne tashmë, jemi të bindur se Partia Socialiste është e vetmja forcë që mund të realizojë aspiratat e shqiptarëve", kështu ka de