Ndërron jetë anëtari i Kryesisë së PD-së, Shehu: Mik i veçantë!

17/07/2019 - 09:16

Partia Demokratike ka humbur një ndër anëtarët e Kryesisë së saj. Bëhet fjalë për anëtarin e Kryesisë së Degës së PD-së në Athinë, Arben Haxhirai, i cili është ndarë nga jeta një ditë më parë.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu. Sipas tij, Haxhirai ishte një demokrat me shumë vlera, familjar shembullor, një mik dhe shok i veçantë.

“Me hidherim te thelle mesova per ndarjen e parakoheshme nga kjo jete te Z. Arben Haxhirai. Me origjine nga Memaliaj, banues ne Athine, anetar i Kryesise se Deges se PD aty prej shume vitesh.

Nje demokrat me shume vlera, familjar shembullor, mik e shok i vecante. Ngushellimet me te sinqerta familjes, miqeve e shokeve, Deges sone te Athines, te gjithëve”, shkruan Shehu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar për tragjedinë e ndodhur në minierën e Selishtës, në Dibër, ku humbën jetën dy minatorë dhe

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet disa postimeve në rrjetet sociale u ka bërë thirrje grevisteve të Ballshit që të lenë grevën dhe menjëher

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka reaguar pas tragjedisë së ndodhur në minierën e Selishtës, në Dibër, ku humbën jetën dy minatorë d

Seanca plenare e kësaj të enjteje është shoqëruar me debate të ashpra mes deputetit Myslim Murrizi dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lle

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në fjalën e saj në Kuvend, foli për një skenar të mundshëm në rast mbingarkese të sistemit sh

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka deklaruar se brenda 31 dhjetorit do të jenë gati 600 banesa individuale në Shijak dhe në Tiranë.

Deputeti opozitar Kujtim Gjuzi nuk e ka pritur mirë mungesën e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ditën e sotme

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve dhe apelit të presidentit Ilir Meta për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese pa ardhur opinion

Teksa ditën e premte do të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës, ku në një nga pikat e rendit të ditës pritet të miratohet dhe rritja e tari

Më shumë se 100 gra dhe vajza i janë bashkuar Partisë Socialiste të Durrësit gjatë një aktiviteti të zhvilluar në kuadër të nismës #Edhe1