Ndryshimet te Grupi Demokrat, Hajdari: Korab Lita ka ushtruar presion ndaj deputetëve

15/10/2019 - 15:42

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar sërish për lëvizjet e bëra te grupi demokrat në Kuvend, ku Korab Lita u zyrtarizua një ditë më parë si kryetar, ndërsa sot ai shpjegoi të vërtetën  para mediave.

Në një postim në Facebook, Hajdari shkruan se Korab Lita dhe gangsterët e tij kanë ushtruar presion ndaj deputetëve, përfshirë edhe Fatjona Dhimitrin, ndërsa paralajmëron se pamjet filmike të disponuara nga zyrat e Kuvendit do t’i çohen Prokurorisë.

“Përveç një protagonizmi të shëmtuar mediatik, Korab Lita dhe gangsterët e tij, kanë ushtruar presion ndaj deputetëve, përfshirë edhe zj. Fatjona Dhimitri, e cila ka firmosur, për tërheqjen e këtij puçi. Pamjet filmike të disponuara nga zyrat e Kuvendit do t’i çohen Prokurorisë”-shkruan Hajdari ndërsa publikon edhe letrën e deputetes dërguar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se ndërtimet në Velipojë u shembën nga banditët e pushtetit që sipas tij shkatërruan mundin dhe djers

Nga selia blu përmes një deklarate për mediat, zyrtari i PD-së, Ervin Minarolli akuzoi qeverinë Rama se me rrugën Milot-Fier, po bën vjed

Kryeministri Edi Rama deklaroi se politika shqiptare nuk duhet të presë që një ditë presidenti i Serbisë të njohë pavarësinë e Kosovës.

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luiggi Soreca, me anë të një shënimi në rrjetet sociale, ka reaguar pas lajmit të autoritete

Kreu i qeverisë shqiptare ka pritur sot në një vizitë zyrtare, të parën të zhvilluar në vendin tonë, kryeministrin e Kosovës, Avdullah Ho

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri, e para pas marrjes së detyrës.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi Rilindasin e shquar, martirin e gjuhës shqipe dhe mësuesin Koto Hoxhi (pas vdekjes) me Dekora

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj bën me dije se është nënshkruar marrëveshja me Turqinë për ndërtimin e 522 banesave në Laç.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka përshëndetur marrjen e Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian n

Në seancën e sotme parlamentare, Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Presidentit Ilir Meta për kreun e ri të Kontrollit të Lartë të Shteti