Nesër mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë zyrtare PD-së

09/10/2019 - 15:12

Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar sot një ftesë zyrtare Partisë Demokratike që të marrë nesër pjesë në mbledhjen e komisionit.

Ftesa i është drejtuar përfaqësuesit të PD-së, Ivi Kaso, të cilit i thuhet të marrë pjesë në mbledhje nesër në orën 10:00, në Kryesinë e Kuvendit. "Do të diskutojmë mbi ecurinë e tryezës së 25 shtatorit ku ju morët pjesë", thuhet ndër te tjera.

Kujtojmë që PD është shprehur se Reforma Zgjedhore nuk mund të bëhet me Gjiknurin në këtë komision, pasi sipas kësaj force politike, emri i tij ka dalë në audio-përgjimet për blerjen e votave në Dibër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një mesazh ndërsa është nisur për në Bruksel ku pritet të merret dhe përgjigjja për negociatat e Shqi

Pasi publikimit të opinionit final të Komisionit të Venecias në lidhje me presidentin Ilir Meta, sa i takon veprimeve të këtij të fundit

Ish-ministri i Drejtësisë Eduard Halimi, e ka quajtur lajm të mirë për drejtësinë dekretin e Presidentit të Republikës Ilir Meta për anët

Kryetari i degës së PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferri, në një deklaratë për mediet, ka denoncuar sot një përplasje me armë që ka ndod

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku akuzoi sot qeverinë se ka gënjyer dhe manipuluar të dhënat e buxhetit të shtetit, duke fshehur 600

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka thënë se Parlamenti Europian mbështet dhe i kërkon Këshillit fillim

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar këtë të mërkurë emërimin e Besnik Muçit, gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese.

Deputetja demokrate Rudina Hajdari komenton largimin e saj nga drejtimi i grupit parlamentar të opozitës së re.

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade e ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të ishte larguar më