Ngacmoi seksualisht 15-vjeçaren, deputeti: Polici ishte i larguar, por e riktheu PS

11/02/2019 - 16:36

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka reaguar lidhur me rastin skandaloz të shefit të Komisariatit në zonën e Malësisë së Madhe, Berhan Bajrakurtaj.

Në një postim në Facebook, Spahia shkruan se Bajrakurtaj ishte i prekur nga dekriminalizimi, por u rikthye sërish në detyrë nga persona me influencë brenda PS-së.

Sipas deputetit demokrat, polici i arrestuar ka qenë komisioner i Partisë Socialiste në zgjedhjet e qershorit të 2015.

POSTIMI I PLOTË

Rasti i Malesise se Madhe eshte rasti me flagrant se si funksionon sot shteti. Shefi i komisariatit Berhan Bajrakurtaj i larguar nga dekriminalizimi kthehet ne detyre nga personat me te rendesishem politik te Partise Socialiste te Malesise se madhe.

Sigurisht qe ish komisioneri i PS ne zgjedhjet e qershorit 2015 ishte i domosdoshem per mazhorancen e lidhur me krimin. Eshte e tmerrshme dhe thellesisht kriminale perpjekja e kupoles se policise se Malesise se Madhe dhe Policise se Shkodres per ta mbuluar kete ngjarje nepermjet kercenimeve te denoncuesve. Tashme eshte bindje e thelle qe ky eshte modeli dhe standarti i "rilindjes". Po aq kriminale heshtja e ministrit te brendshem! Turp HeshtjeKriminale.

Duhen zhdukur nje ore e me pare kjo bande e neveritshme kriminale.
16shkurttëLargojmeTeKeqen

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pas protestës së opozitës para Parlamentit dhe dorëzimit të mandateve zyrtarisht, kreu i PD Lulzim Basha ka vizituar Vjenën, ku

Kryeministri Edi Rama në një takim me studentë për Paktin për Universitetin, në Gjirokastër u bëri apel dekanëve dhe rektorëve të cilët k

Një ditë pas dorëzimit të mandatit të deputetit e protestës së opozitës së bashkuar, kundër qeverisë Rama, kreu i PD-së Lulzim Basha ka z

Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) po shqyrton kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Ar

Një delegacion i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian do të mbërrijë të mërkurën në Tiranë për t’u informuar në detaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim për mediat pas vizitës së ekspozitës së Avni Delvinës.

Një ditë pas protestës së opozitës te Parlamenti dhe dorëzimit të mandateve zyrtarisht, kreu idemokratëve Lulzim Basha është nisur drejt

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, ka pranuar se protesta e djeshme ishte e mirë.

Gazetari Andi Bejtja duket se e ka tejkaluar vetveten në emisionin “Opinion”, ku gjatë një momenti nervozizmi ka përdorur një fjalor jo t

Menjëherë pas daljes për mediat kryeministri Edi Rama ka vijuar me sulmet ndaj kundërshtarve të tij në politikë.