“Nuk ka më këshillime”, Rama: Aplikacioni për leje-dalje funksionon

31/03/2020 - 19:31

Pas problemeve në sistemin e e-Albania, kryeministri Edi Rama shprehet se qytetarët duhet të zbatojnë masat e vendosura nga qeveria për pandeminë e koronavirusit, pasi aplikacioni “Leje për të dalë” tashmë është fundksional.

Rama ka theksuar se përmes këtij aplikacioni qytetarët do marrin leje për pazaret e nevojshme të familjes, ndërsa vetëm një person mund të dalë nga një familje. Kryeministri paralajmëron se nuk do të ketë tolerime për shkelësit.

“Aplikacioni për leje-daljen e vetëm një personi nga familja për pazar është plotësisht funksional. Nga nesër nuk ka më këshillime për shkelësit!”, shkruan kryeministri në Facebook.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duke folur në lidhje marrëveshjen e BERZH ku Shqipëria ka kërkuar 15 mln euro për shtimin e kapaciteteve spitalore në luftën kundër COVID

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se vendi ka bërë një marrëveshje me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për 15 m

Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kreut të radhës të OSBE ka bërë sot bilancin e vitit të tij në krye të kësaj organizate.

Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë por dhe opozitës jashtëparlamentare sa i tak

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin e ri të Spanjës, Marcos Alonso Alonso, me rastin e fillimit të mandatit të tij në Shq

Kreu i Partitisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar sot një raport të investimeve publike në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto.

Vazhdon procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Flamuri i Emirateve të Bashkuara Arabe është projektuar këtë mbrëmje në fasadën e Universitetit Politikenik, në nderim të Ditës Kombëtare

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama për dështim me planin e rindërtimit pas tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar.

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar lidhur me publikimin e opinionit paraprak të Komisionit të V