Pakoja me eksploziv poshtë makinës, Ademi: Situata në qytet s’është e qetë

16/02/2020 - 13:05

Mbi pakon me eksploziv, e cila u gjend poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, Suad Liçi ka reaguar edhe kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi. Në një prononcim për mediat, Voltana u shpreh:

“Unë u lajmërova nga media në fakt, erdha menjëherë, isha afër madje, mund të kem kaluar para një orë këtu. Unë besoj që duhet t’i lëmë vendin grupeve të punës, forcave të RENEA-s që janë nisur për të bërë një vlerësim të saktë të një verifikimi paraprak që policia ka bërë. Askush në qytetin tonë nuk do që të ketë ngjarje kaq të rënda, nga ana tjetër besoj se në ditën e sotme duhet t’u lëmë vendin për të punuar forcave policore, grupeve hetimore për të kryer detyrën e tyre.”

E pyetur mbi faktin se nuk janë diçka e re presionet dhe kërcënimet ndaj Vllaznisë, kryetarja tha:

“Në qytetin e Shkodrës na shqetëson fakti se situata nuk është e qetë. Kam patur një komunikim me drejtorin e policisë së Shkodrës, i cili me informoi për punën që do duhet të kryhet për vlerësimin e situatës.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese të caktuara nuk do të paguajnë qira p

Pas reagimit të ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka mbi paralajmërimin e PD-së se do të dorëzojë kallëzim penal ndajsaj dhe të gjithë ins

Ministrja Olta Xhaçka i është përgjigjur akuzave të opozitës duke thënë se operacioni humanitar po ndihmon 600 mijë familje shqiptare dhe

Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Demokratike, Arben Kashahu në një deklaratë për mediat tha se lënia jashtë kufijve e qytet

Kryeministri Edi Rama thotë se të gjitha bizneset e vogla, të cilat kanë ndaluar punën gjatë kohës së pandemisë, nuk do të duhet që të pa

Ish-deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi ka reaguar sërish pasi kryeministri Edi Rama u përgjigj akuzave të PD-së lidhur me arrestimin e ti

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter sa i përket një deklarate të PD-së sot.

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka thënë se pas deklaratës së Ramës se ai është arrestuar vite më parë në Bolonja të Italisë, këtë

Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë, kryeministri Edi Rama sot ka njoftuar rifillimin e punës “me pikatore” siç e quan ai, të kanti

Byroja e Kuvendit vendosi përgjysmimin e pagës së deputetëve për një periudhë tremujore