Pakt Rama-Basha?! Paloka komenton zërat që qarkullojnë në media

16/09/2019 - 17:41

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka komentuar zërat për një marrëveshje mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Në një status në rrjetin social Facebook, Plaoka shkruan se kjo është një taktikë e Ramës që sipas tij e përdor sa herë del bllof. Paloka thekson më tej se Rama e bën këtë gjë nëpër media sa herë që kapet mat me skandale.

Nënkryetari i PD-së kujton këtu rastin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, i cili akuzohet nga Partia Demokratike se është dënuar me burg në Itali për vjedhje makinash.

Reagimi i Edi Palokës:

Rama vazhdon me “taktikat” e tij bajate te pilotimit te opinionit publik, sa here kapet ne skandalin e rradhes. Sa me i rende skandali, aq me absurde behen bllofet qe perpiqet te perhap ne media.

Nderkohe qe Rama kalon ne Parlament kontratat nepermjet te cilave ju grabiten shqiptareve miliona euro; Shqiperise i shtohen kushte te reja per hapjen e negociatave ;

Nje tjeter i perzgjedhur nga Rama si kandidat per kryetar bashkie , Mark Babani, rezulton i inkriminuar dhe me dokumenta vertetohet se ka qene i denuar …ne media pilotohen fantazi dhe sajesa per marrveshje te fshehta midis PD dhe PS.

E vetmja marreveshje qe PD dhe opozita kane bere dhe do i qendrojne deri ne fund , eshte ajo me shqiptaret, per te fshire nje here e mire cdo te keqe qe politika e mbrapshte ju ka sjelle deri tani.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta shpreh mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të mjekut të njohur, Panajot Boga.

Deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni e ka quajtur pazar të turpshëm marrrëveshjen e mbrëmshme të Reformës Zgjedhore dhe paralajmëron se

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur këtë të premte me një foto mahnitëse nga Gjiri i Kakomesë në Sarandë.

Parku "Rinia" në Tiranë i cili u përmbyt sot nga shiu, 6 ditë nga inaugurimi i tij, është konsideruar sot nga kreu i FRPD, Belind Këlliçi

Këto pamje të filmuara me dron vijnë nga vendgrumbullimi i plehrave tek ish-miniera në Manëz, buzë rruge në një zonë të pyllëzuar.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka zbuluar detaje nga zhvendoja e negociatave të Këshillit Politik për disa ditë nga Pallati i Kongresev

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit tha se humbja e 2017 për ta nuk isht

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zërave kritikë ndaj Partisë Demokratike për marrëveshjen zgjedhore.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar sot një prej familjeve më të vjetra në Tiranë, Petrela.