Paloka ironizon Ramën: Pa ndihmën e asnjë partneri ndërkombetar “kapi” një ton drogë

16/03/2018 - 17:02

   Nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka, njëherëz edhe nënkryetar i PD-së, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me operacionin për kapjen e 1 ton droge pranë Mifolit në Vlorë.

“Tjetër “sukses” i policisë së Ramës kundër trafikut të drogës. Policia e Ramës, pa ndihmën e asnjë partneri ndërkombetar “kapi” një ton drogë pranë Mifolit në Vlorë. Drogën e nxorri lumi në shesh dhe fshatarët e denoncuan po vetëm agjentët e Rusisë mund të mohojnë se ky është një “sukses” i vetë Ramës në luftën kundër drogës. Pronarët e drogës po kërkohen se mos i nxjerr dhe ata lumi në ndonjë vend”, shkruan Paloka në rrjetet sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të tjera përgjime të forta, të cilët do të trondisin politikën priten të publikohen së shpejti.

Sali Berisha përmes një statusi në Facebook, thotë se zgjedhja e Prokurorit të ri të Përgjithshëm është e planifikuar, dhe sipas tij gara

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka shkuar pranë banorëve të Unazës së Re, në një kohë që policia po planifikonte të ushtronte dhunë dhe

Është tensionuar sot protesta e banorëve të Unazës së re.

Ish-deputeti dhe ish-kreu i PD Durrës, Igli Cara, në një postim të tij në Facebook, ka komentuar vizitën e sotme të ministrit të Brendshë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet nesër duke filluar nga ora 10:30 minuta, ndërsa në rend dite ka parashikuar të shqyrtojë pr

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi foli në studion e News24 në rubrikën “Opinion” për protestat e opozitës dhe krizën politike

Ndryshe nga ç’ishte premtuar, kryesia e PS-së ka bërë një lëvizje taktike për të mos shpallur të shtunën zyrtarisht kandidatët e saj në t

Një tjetër deputete, pjesë e listës shumëemërore të LSI-së ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, në pritje të marrjes së mand

Ambasador i OSBE-së Bend Borchardt, e konsideroi një shembull të keq për rajonin djegien e mandateve të opozitës shqiptare.