Paraqitën dorëheqjen, Rama nxjerr videon sot për mjekët e Urgjencës Kombëtare

07/12/2017 - 08:54

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t'u urojë shqiptarëve ditë të mbarë me pamje nga mjekët që ndihmojnë banorët e përmbytur. Rama publikon një video të punës së mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore që vizitojnë banorët e evakuuar duke vlerësuar përkushtimin e tyre.

MIRËMËNGJES  dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e ekipeve të mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit dhe shtëpi më shtëpi në familjet e prekura nga përmbytjet në Fier dhe Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri.

Ky publikim i videos së Ramës, vjen pas dy ditësh kur mjekët e shërbimit të Urgjencës në  Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” paraqitën dorëheqjen e tyre nëse nuk do të rregulloheshin kushtet e punës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit të ardhshëm do të jetë më i lartë se vitet e tjera, ndërsa theksoi fak

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me lojërat e fatit, ndërsa ka theksuar se Sali Berisha vijon t’u dalë për zot atyre.

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, përfaqësuesja e Bankës Botërore në Tiranë Maryam Salim dhe drejtori i Autoritet

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, e ka cilësuar të turpshme sjelljen e deputetëve të opozitës në Parlamentin Europi

"PD është e vendosur të anulojë çdo koncension të dështuar dhe sigurisht koncensionin e Check up, dhe çdo koncension tjetër korruptiv

Deputeti i Partisë Socialiste, njëherësh dhe kryetar i Komisionit ë Ekonomisë, Erion Braçe, ka treguar sot se ka marrë kërcënime ditët e

Në takimin e radhës për ecurinë e platformës së bashkëqeverisjes kryeministri Edi Rama edhe këtë herë ftoi dhe u bëri thirrje të gjithë q

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas propozimit të kryeministrit Edi Rama për një projektligj kundër shpifjeve, ku të g

Mbrëmjen e sotme një qytetar nga Shijaku ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se si policia po mban të fshehur një rast krimin

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, kryeministri Edi Rama tha se pas 31 dhjetorit do të mbyllen të gjitha bastet sportiv