Partia Socialiste reagon për herë të parë mbi vendimin për Tahirin

20/09/2019 - 14:34

Partia Socialiste ka reaguar për herë të parë mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

Ministrja e Parlamentit, Elisa Spiropali u shpreh se e gjitha kjo “është çështje e drejtësisë, jo e Partisë Socialiste, as e qeverisë dhe as e partive të tjera politike në tërësi, të cilat kanë kohë që kanë braktisur detyrën për t’u marrë me çështje që nuk u takojnë fare!”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin Elisa Spiropali tha se ekonomia shqiptare në terma realë ka pasur rrit

Kur vetëm një ditë ndan nga vendimi i Këshillit të Europës për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë, Kryeministri Edi Rama bën përp

Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave.

Ish-deputeti Klevis Balliu i është ribashkuar protestës së banorëve te “Unaza e Re” këtë mbrëmje, pak orë pasi u lirua nga burgu.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Principatën e Monakos me ftesë të Lartësisë së Tij të Përndritur, A

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Kreu i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka shpërndarë letrën që Presidenti i Partisë së Socialistëve Europianë, Se