Pas 4 letrave dhe ftesave për dialog, Rama sërish mesazh: Durimi s’është pritje

25/05/2019 - 15:14

Pas katër letrave publike drejtuar kreut të PD-së, Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama ka postuar në “Twitter” një shprehje të shkrimtarit rus, Leon Tolstoi.

“Durimi nuk është pritje. S’është të presësh duarkryq. Kjo është përtaci. Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë. Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi”, shkruan Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka shprehur vendosmërinë për të vijuar me lirimin e ambienteve të Komisioneve Zonale të

Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar publikimin e përgjimeve të reja nga prestigjozja gjermane "Bild".

Një ditë pas përhapjes së informacioneve se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj kishte thirrur një prej gardistëve që shoqëron kreun e P

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta nga shqiptarët në Londër ku ndodhet sot për një vizitë zyrtare.

Mosmarrëveshjet shënuan ditën e parë të samitit të ministrave të jashtëm të BE-se ne Luksenburg në lidhje me hapjen ose jo të negociatave

Ministrat e Jashtëm të 28 vendeve të Bashkimit Europian do të vendosin sot për hapjen ose jo të negociatave të anëtarësimit për Shqipërin

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar një video, ku thuhet se Rama mohonte përgjimet një muaj

Deputeti i PS-së, ish-kryeministri Bashkim Fino ka folur për përgjimet e gazetës gjermane “Bild”.

Ish-ministri Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar për përgjimet e publikuar ditën e sotme nga gazeta gjermane “Bild”, përgjime të cilat

Publikimin e audio-përgjimeve të reja nga gazeta gjermane “Bild”, Lulzim Basha e sheh si një realitet të hidhur të shoqërisë shqiptare.