Pas flamurit shqiptar në Dubai, projektohet në Tiranë flamuri i Emirateve

02/12/2020 - 22:44

Flamuri i Emirateve të Bashkuara Arabe është projektuar këtë mbrëmje në fasadën e Universitetit Politikenik, në nderim të Ditës Kombëtare të këtij vendi.

Ka qenë kryeministri Rama që përmes një publikimi në tuiter, ka ndarë këtë imazh, ndërsa shkruan: “Shqipëria nderon me respekt të lartë,  Ditën Kombëtare të Emirateve të Bashkuara Arabe, një mik dhe partner në kohë shumë të vështira për popullin shqiptar. Ne nuk do ta harrojmë çfarë Emiratet e Bashkuara Arabe kanë bërë për ne në vitin 1999 gjatë luftës së Kosovës si dhe pas tërmetit të vitit 2019! Zoti e bekoftë popullin e Emirateve të Bashkuara Arabe”.

Kujtojmë se më 28 Nëntor, në ditën tonë kombëtare një projeksion i flamurit shqiptar u shfaq në kullën Burj Khalifa në Dubai të Emirateve të Bashkuara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar Qafë-Pllocën ku kanë rifilluar reshjet e borës dhe ka probleme m

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka derguar një mesazhi urimi kreut të ri të CDU Gjermane, Armin Laschet, që do të zëvendësojë

Pas ikjes nga radhët e LSI të Nasip Naços, dhe aderimit të tij në PS, këtë të shtunë krah Monika Kryemadhit, teksa ishte në një takim me

Kreu i Partisë Demokratikë, Lulzim Basha, ka sulmuar Kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rret

Partia Demokratike denoncoi sot përmes ish-deputetes Oriola Pampuri, shitjen e oksigjenit në Spitalin e Kavajës, duke u shprehur se kjo v

Kryeministri Edi Rama inspektoi këtë të shtunë punimet që kanë nisur në Laç nga Turqia për rindërtimin e zonës më të dëmtuar nga tërmeti

Ambasada e Francës në vendin tonë ka reaguar pas kritikave të kryeministrit Rama në emisionin “Open”, në lidhje me politikën e ndjekur ng

Bashkia e Tiranës ka sistemuar në qendrat e saj sociale njerëzit në nevojë dhe në situatë rruge për të përballuar të ftohtin e madh që ka

Kreu i Shtetit Ilir Meta dekoroi me titullin “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e muzikës së lehtë dhe klasike dhe pedagogun e spikatur të kan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë e Elbasanit.