Pas Kryemadhit edhe Basha konfirmon pjesëmarrjen në tubimin e Presidentit më 2 mars

26/02/2020 - 11:30

Opozita mobilizohet për t'iu bashkuar tubimit të thirrur nga presidenti Ilir Meta më 2 mars, ora 17:00 në bulevardin "Dëshmorët e Kombit".

Ndërsa kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, deklaroi hapur nga Shkodra se mbështetësit e kësaj partie do të jenë në tubim, edhe kreu i PD-së Lulzim Basha mësohet se u ka dërguar mesazh krerëve të degëve të partisë, ku konfirmon pjesëmarrjen dhe u kërkon të organizohen.

Si qytetarë që duam që vendi të bëjë hapa para drejt konsolidimit të demokracisë, duhet t’i përgjigjemi çdo thirrje në mbrojtje të Kushtetutës dhe funksionimin demokratik të institucioneve të pavarura. Prandaj unë e mbështes tubimin e thirrur nga Presidenti për Kushtetutën”, u shkruan Basha degëve të PD-së duke dhënë edhe dy porosi.

Së pari mesazhi duhet të shpërndahet tek të gjitha strukturat e partisë.

Dhe së dyti, mbi këtë çështje do të kenë gjatë ditës bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të PD-së, për masat organizative.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas reagimit të ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka mbi paralajmërimin e PD-së se do të dorëzojë kallëzim penal ndajsaj dhe të gjithë ins

Ministrja Olta Xhaçka i është përgjigjur akuzave të opozitës duke thënë se operacioni humanitar po ndihmon 600 mijë familje shqiptare dhe

Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Demokratike, Arben Kashahu në një deklaratë për mediat tha se lënia jashtë kufijve e qytet

Kryeministri Edi Rama thotë se të gjitha bizneset e vogla, të cilat kanë ndaluar punën gjatë kohës së pandemisë, nuk do të duhet që të pa

Ish-deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi ka reaguar sërish pasi kryeministri Edi Rama u përgjigj akuzave të PD-së lidhur me arrestimin e ti

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter sa i përket një deklarate të PD-së sot.

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka thënë se pas deklaratës së Ramës se ai është arrestuar vite më parë në Bolonja të Italisë, këtë

Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë, kryeministri Edi Rama sot ka njoftuar rifillimin e punës “me pikatore” siç e quan ai, të kanti

Byroja e Kuvendit vendosi përgjysmimin e pagës së deputetëve për një periudhë tremujore

Në Ditën Botërore të Autizmit, Presidenti Ilir Meta kërkon më shumë përkrahje për fëmijët e kësaj kategorie.