PD Durrës propozon emrat për deputetë dhe kryetar bashkie

13/07/2020 - 22:55

Partia Demokratike, dega Durrës ka propozuar emrat për kandidatë për deputet dhe për kryetar bashkie.

Kështu shkruan në një postim në Facebook, nënkryetari i degës lokale, Arlind Boshku teksa bën me dije se sot në Partinë Demokratike u zhvilluan mbledhjet e Grupseksionit nr.2 dhe nr.4.

"Në zbatim të udhëzimit nr.60 sot në Partinë Demokratike u zhvilluan mbledhjet e Grupseksionit nr.2 dhe nr.4. U propozuan emra për kandidatë për deputet edhe për kryetar Bashkie! Falenderime pafund anëtarëve të PD Durrës për emrat cilësorë të propozuar!", shkruan Boshku.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ndodhet në Malësinë e Madhe për të zhvilluar takime me strukturat e kësaj

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim bashkëthemeluesit e lëvizjes “Diaspora për Shqipërinë e lirë”, Florian Hackaj dhe Bledar Mali

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka denoncuar në Facebook detyrimet e prapambetura të qeverisë.

Deputeti i Partisë Socialiste, Eljo Hysko është shëruar nga koronavirusi.

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia shkruan në Facebook se edhe testet serologjike po dalin me rezultat të gabuar, duke shtuar se edhe kë

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, i ka dërguar mbrëmjen e djeshme një mesazh solidariteti Kryetarit të Parlamentit të Libanit, Nahib Berri

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu, del kundër aktit normativ të qeverisë për ndalimin e organizimeve të dasmave në lokale për sh

Presidenti, Ilir Meta, ka reaguar lidhur me raportin e Qendrës për Pluralizëm dhe Liri Mediatike, i cili tregon se ka një përkeqësim të s

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka shpërndarë në rrjetin e tij social një postim të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Zv.kryeministri Erion Braçe ka bërë një bilanc të situatës së zjarrëve në vend, ku së fundmi janë raportuar disa vatra.