PD e Durrësit nis përgatitjet, Xhaferraj: Pse duhet protestuar më 16 shkurt (VIDEO)

25/01/2019 - 15:47

Partia Demokratike Dega Durrës, ka nisur organizimin për protestën e 16 shkurtit. Kryetari i PD-së, Ferdinad Xhaferraj, i shoqëruar nga eksponent të njohur të kesaj force politike, zhvilloi dje një takim me banorët dhe simpatizantët e demokratëve në zonën e ish-Kënetës.

Xhaferraj u bëri thirrje demokratëve dhe qytetarëve durrsak të ngrihen dhe t’i bashkohen opozitës në protestat që do të zhvillohen për të rrëzuar qeverinë Rama.

Kreu demokrat tha se, populli duhet të bashkohet për të rrëzuar këtë qeveri të korruptuar dhe që nuk mendon për qytetarët por vetëm për xhepat e tyre. Xhaferraj komentoi edhe shkarkimin e drejtorëve lokalë, duke theksuar se tashmë radhën e ka Ardian Çela i OSHEE-së dhe kreu i bashkisë, Vangjush Dako.

Kryetari demokrat i Durrësit, u kërkoi qytetarëve të besojnë tek opozita. Duke bërë një krahasim të qeverisë Berisha me atë Rama, Xhaferraj tha se ky i fundit nuk ka ndërmarrë asnjë nismë për të përmirësuar cilësinë e jetesës së qytetarëve.

“Në kohën e PD-së, arsimtarëve dhe pensionistëve iu rritej pensioni dhe rroga gradualisht, ndërsa pesë vite me Ramën asnjë ndryshim në xhepat e shqiptarëve madje duke i varfëruar edhe më shumë”,-theksoi Xhaferraj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama bën me dije se qeveria shqiptare ka gati projektin për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës.

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kreun e Kadastrës, Artan Lame, duke e akuzuar për ndërhyrje për punësime në administratë.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përshëndetur sot 15 shtatorin, Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Në Ditën e Demokracisë, Presidentit Ilir Meta thotë se vendi ynë është përfshirë nga  fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagan

Nënkryetari i Kuvendit, Myslym Murrizi i ftuar në emisionin “Rudina”, foli rreth detyrës së tij, si numri 2 i kuvendit.

Ish-deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka reaguar pasi rreth një ton marijuanë që vinte nga Shqipëria u kap nga policia në Janinë të premten.

Petrit Vasili në një postim në Facebook, thekson se Kryeministri Rama po gënjen sërish me datën e hapjes së negociatave.

Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se do të japë dorëheqjen nëse Komisioni i Venecias në raportin e 11 tetorit do të shprehet se ai

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje  me vendimin e tij për të anuluar datën e 30 qershorit si datë për zhvillimin e zgjedhje lokale.

Partia Demokratike, me anë të Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me deklaratën e Edi Ramës të bërë nga Berli