PD: Makina e Ani Dyrmishit u qëllua me armë, policia e mban të fshehtë (VIDEO)

16/10/2019 - 11:50

Kryetari i degës së PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferri, në një deklaratë për mediet, ka denoncuar sot një përplasje me armë që ka ndodhur dy net më parë në qytet.

Sipas Xhaferrit, është goditur me armë makina e Drejtorit të Përgjithshëm të Hekurudhave dhe njëherësh Kryetari i Këshillit Bashkiak, Ani Dyrmishi.

Ngjarja ka ndodhur të hënën në lagjen nr.4, po është mbajtur e fshehur.“Drejtori i policisë së qarkut Durrës, rilindasi Lorenc Shehu, i ardhur jo për të vendosur rendin në qytet, por për të negociuar sherret e bandave të PS, e ka fshehur ngjarjen”, tha Xhaferri.

Më tej gjatë fjalës së tij, kreu i demokratëve të Durrësit, tha se Këshilli Bashkiak, është një këshill politikisht një ngjyrësh, por që është ndarë keqas midis klaneve të rilindjes, në luftën për abuzime dhe gllabërime, dhe që është për të ardhur keq dhe turp për nivelin ku ka arritur institucioni i bashkisë, kur kryetarja e bashkisë, në 2019-n, në mbledhje kërkon informacion për kontributet që ka në PS, sekretarja e sapo emëruar e Këshillit Bashkiak”.

“Durrësi sot nën drejtimin e rilindjes, është një qytet i vjedhur, një qytet i nëpërkembur, një qytet i braktisur. Nuk ka si shpjegohet ndryshe, kur si asnjëherë më parë, të gjithë drejtuesit institucioneve kryesore vijnë nga Tirana.

Këtu fillojmë me:

1 Nën kryetaren e bashkisë Etleva Kondi ngaTirana

2 Drejtori i autoritetit portual Agron Tare nga Tirana

3 Drejtori i Drejtorisë detare Paulin Ndreu nga Tirana

4 Drejtoria Arsimore në nivel Qarku, Valentina Leka nga Elbasani

5 Drejtoresha e Drejtorisë Arsimore për qytetin Erjeta Alhysa nga Tirana

6 Drejtor i Agjencisë Kombëtare të Ushqimit Ardit Tabaku nga Tirana

7 Drejtori i Agjencisë shtetërore të Kadastrës në Durrës, Arian Cengu nga Tirana

8 Drejtori i Doganës ne Durrës, Rubin Shehu i ardhur nga Tirana

9 Tek inspektoriati i Mjedisit Besart Meta nga Tirana

Të gjitha sa thamë, qartazi dëshmojnë se më 30 qershor kishim votime, por jo zgjidhje. Partia Demokratike si në nivel politikash dhe në nivel burimesh njerëzore po përgatitet për të adresuar me cilësinë e duhur problemet që kanë qytetarët”, deklaroi Xhaferri.

S.L.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është përfshirë në debatin për listat e hapura.

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, përmes një postimi në Facebook, shkruan se e drejta e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, për

Ndryshe nga se thotë Ministria e Financave, ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu thotë se vlerësimi i fundit i Moody’s për Shqipërinë t

Është kthyer në një traditë tashmë për Kreun e Shtetit Ilir Meta të vizitojë trojet shqiptare. Ashtu ka bërë edhe këtë fundjavë.

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar sërish pasi Ministria e Ekonomisë dhe Financave tha se pavarësisht dy goditjeve të njëpasn

Sipas ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, pavarësisht dy goditjeve të njëpasnjëshme, ekonomia shqiptare vijon të vlerësohet qendrueshë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur mëngjesin e sotëm me një shprehje të ish-presidentit të SHBA-së, Ronald Regan.

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar raportin e agjencisë prestigjioze Moody’s Investors Service ku analizon ekonominë e Shqip

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE, ka reaguar në 25 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, një prej ngjarjeve më të rën

Ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein në një intervistë për emisionin "Kjo javë" në News24 u ndal edhe tek çështja e shkëmbimit të territore