PD nxjerr pamjet: Si u shoqëruan në polici ish-deputetja dhe kryetarja e FRPD-së nga persona me maska

19/06/2019 - 16:26

Partia Demokratike ka publikuar pamjet e shoqërimit të ish-deputetes së PD-së Dhurata Çupi dhe kryetares së FRPD-së, Denisa Vata. Sipas PD-së, Çupi dhe Vata u shoqëruan nga efektivët e policisë të armatosur dhe me maska.

Ka qenë kryetarja e FRPD-së e cila ka publikuar një selfie nga makina e policisë së shtetit. Ndërkohë që më pas PD ka publikuar dhe foton teksa deputetja futet në komisarat dhe ku patrullojnë efektiv me armatim të rëndë.

“Ndryshe nga sa thotë policia, ajo u shoqërua nga dy persona me maska ne një fërgon policie, bashke me kryetaren e FRPD Burrel. Foto që përgënjeshtron policinë e Burrelit. Ish-deputetja Dhurata Çupi dhe kryetarja e FRPD, Denisa Vata duke u shoqëruar ne ambientet e komisariatit te Burrelit,  nga persona me uniforme policie, maska dhe te armatosur”, thekson PD.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas padisë për shpifje ndaj Ramush Haradinajt, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se “Rama është kartë e djegur edhe në Kosovë”.

Sekretari i Përgjithshëm i PD , Gazment Bardhi ka vijuar takimin me strukturat e partisë ku është ndalur në Elbasan.

Ish-ministri i Jashtëm i PD-së, Tritan Shehu ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama sa i takon marrëdhënieve të këtij të fundit me Serb

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi teksa ka komentuar situatën politike në vend, deklaroi se nuk është arritur marrëveshje me ulje

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka reaguar sërish kundër vendimit të gjykatës që pushoi akuzën për kryedemokratin Lulzim Basha në lidhje me d

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për ambientet e reja të spitalit Kirurgjikal, që u prezantuan pak d

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka publikuar në Facebook shkrimin e gazetës britanike “The Times”.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejt Alibeaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama pas arrestimit të Pajtim Agës, vëllain e shefit të

Gjatë një takimi në Korçë me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike Monika Kryemadhi, shpërndau karta anëtarësimi për të

Gjatë një takimi në Korçë me simpantizantë të LSI, kryetarja e kësaj force politike Monika Kryemadhi, shpërndau karta anëtarësimi për të