PD reagon ashpër ndaj medieve të financuara nga Rama: Basha asnjë lidhje me krimin

08/11/2018 - 19:22

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj atyre qw ajo i konsideron medie të paguara nga qeveria, të cilat kanë hapur lajme të pavërteta ditën e sotme, të cilat kanë nxjerrë nga hiçi një lajm kundër kryeopozitarit Lulzim Basha.

Përmes zëdhënëses Ina Zhupa, PD hedh poshtë me forcë të gjitha shpifjet e nxjerra në lajmet e mediave të paguara nga Edi Rama, se kreu i saj Lulzim Basha, ka lidhje me njerëz të përfshirë në botën e krimit.

Me anë të një postimi në Facebook, Zhupa thekson se Basha dhe PD janë të vendosur për të çuar deri në fund luftën e tyre pa asnjë kompromis kundër bandave dhe krimit të organizuar.

Postimi i Zhupës:

Disa media që financohen nga paratë që Edi Rama ju grabit shqiptarëve kanë sajuar, sot, nga hiçi një lajm kundër Kryetarit të Partisë Demokratike për ta lidhur atë më persona me të cilët ai nuk ka asnjë njohje dhe as lidhje.

Partia Demokratike gjen rastin të theksojë një fakt që e dinë të gjithë shqiptarët: Lulzim Basha nuk ka patur, nuk ka dhe nuk ka për të patur kurrë asnjë lloj lidhje me njerëz të botës së krimit.

Lulzim Basha dhe Partia Demokratike janë të vendosur në luftën e tyre pa kompromis kundër krimit që ka kapur shtetin dhe kontrollon gjithë qeverisjen e vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryebashkiakët socialistë që kanë konsumuar 3 mandate pritet të mos jenë më në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Pas etiketimit ‘halabak’ dhe shkarkimit në një konferencë për mediat të drejtorit të Hipotekës së Durrësit Ardjan Iljazaj nga kryeministr

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat në Kamëz.

Në një status të gjatë në Facebook, deputeti i Durrësit Oerd Bylykbashi ka shpjeguar ato që sipas tij janë “5 problemet reale të zgje

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka ftuar të gjithë qytetarët shqiptarë që t'i bashkohen protestës së thirrur nga opozita, p

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është përcaktuar fusha e përgjegjësisë shtetërore të ministrit për Marrëdhëniet me Parlamentin, në krye

Një ditë pas dekretimit të kryeministrit Edi Rama edhe në krye të MEPJ-së nga Presidenti Ilir Meta, sot shefi i qeverisë i delegoi kompet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me kompaninë amerikane SHELL, e cila do bëjë kërkime për naftë dhe gaz në Shqipëri.

Bojkoti parlamentar i opozitës përgjatë muajit të shkuar ka sjellë edhe reduktimin e të ardhurave të deputetëve, që nuk kanë marrë pjesë

Në ceremoninë e kalimit të pushteteve nga Ditmir Bushati, tek Rama dhe më pas tek Gent Cakaj pati dy gjëra që tërhoqën vëmendjen.