"Pediatria e Durrësit është skandal"

Postuar: 13/06/2018 - 12:27

"Pediatria e Durrësit është një skandal, do i japim një fytyrë tjetër spitalit për të vegjëlit."

Kështu ka deklaruar kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në prezantimin e projekteve për qarkun e Durrësit e zhvilluar në Pallatin e Kulturës "Aleksandër Moisiu".

"Në spitalin e Durrësit tani më është vendosur centrali i sterilizimit dhe pajisje të fjalës së fundit të teknologjisë. Në Shqipëri bëhen afro 50 mijë operacione në vit, dhe na doli se gjysma e operacioneve janë me infeksione post-kirurgjikale për shkak të pajisjeve të pasterilizuara," tha më tej Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti sot në takim kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Th

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi ashpër ndaj asaj që ai e quan dhunë policore ndaj banorëve në bregdetin e Jalit.

   Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëron deklarata të forta.

   Partia Demokratike deklaron se Kryeinspektori i IKMT-së ka kërcënuar deputetin demokrat Agron Shehaj sot gjatë aksionit në Jalë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas lirimit nga burgu të Ermal Hoxhës, i dënuar për trafik droge.

Gjykata e Strasburgut ka refuzuar padinë për ish-deputetin e Partisë Socialiste, Mark Frroku, i cili paraqiti në këtë gjykatë një ankesë

Në një kohë që Komisioni i Veprimtarive Prodhuese po diskutonte një prej çështjeve më delikate, deputeti i larguar nga PDIU, Dritan Bici

Maxhoranca ka pranuar dekretin e Presidentit të Republikës në lidhje me ligjin që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes s

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi sot Letrat Kredenciale të Ambasadorit të ri të Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Lu

Pas thirrjes së kreut të PD-së për vettingun në politikë gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.