Përfaqësuesit e opozitës ulen në tryezë me Gjiknurin dhe Hajdarin (FOTO)

14/01/2020 - 13:48

Pas vendimit të opozitës për të mandatuar dy përfaqësuesit e tyre për të ulur në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi nga PD dhe Petrit Vasili nga LSI-së, nuk kanë humbur kohë.

Ata i janë bashkuar sot tryezës së rrumbullakët, ku pala tjetër është Damian Gjiknuri, bashkëkryetar i Komisionit të Posacëm dhe Rudina Hajdari.

Në fotot e realizuara nga LSA, nuk ka munguar shtrëngimi i duarve me kundërshtarin politik, Damian Gjiknuri për të cilin PD ka kërkuar vazhdimisht të përjashtohet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik të reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari deklaroi sot në studion e emisionit “Opi

Familja e vajzës së abuzuar seksualisht në zonën e Paskuqanit do të zhvendoset në Tiranë.

Është mbyllur pa marrëveshje takimi i Këshillit Politik me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim lidhur me çështjen e reformës zgjedhore.

Një lajm tronditës ka qarkulluar në mediat turke, të cilat shkruajnë se administratori i klubit sportiv Flamurtari Sinan Idrizi i cili ës

Presidenti i Republikës Ilir Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 55/2020 “Për shërbimet e pagesave”.

Në kuadër të finalizimit të alternativës qeverisëse të Partisë Demokratike, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një ta

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje reformën zgjedhore, për të cilën deri më tani nuk është gjetur konsensus nga

Pas Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, sot Partia Demokratike dorëzoi në SPAK një kallëzim për shembjen e Teatrit Kombëtar, pasi

Pas tejkalimit të pandemisë dhe rihapjes, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi është takuar me ambasadorët e OSBE, Bernd Borchardt dhe atë të Zvic

Kreu i opozitës shprehu falenderimin për Komisionerin për Zgjerimin, i cili tha se arritja e një marrëveshje për reformën zgjedhore është