Përgjimet e BILD/ Balla: Të hetohen ata që i përdorën për shantazh politik

17/06/2019 - 13:20

Kryetari i Grupit Parlametar të PS, Taulant Balla ka deklaruar në seancën e sotme plenare se Prokuroria duhet të hetojë personat, të cilët i përdorën përgjimet e publikuara nga "Bild" për shantazh.

Nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se as nuk i kishte dëgjuar përgjimet e publikuara, por ai ritheksoi se janë gjykatat, të cilat përcaktojnë se kush është apo jo i pafajshëm.

“Ne nuk merremi me përgjime. As nuk i kam dëgjuar dhe pse janë publikuar në të gjitha portale e Shqipërisë. Në asnjë vend të botës nuk japin vendime të tilla nga përgjimet.  Janë gjykatat ato që vendosin kush është i fajshëm apo i pafajshëm. Kjo është një lojë e pastër poltike. Por është prokuroria që duhet t’u shkojë në fund këtyre hetimeve se kush i ka përdorur përgjimet për shantazh”, tha Balla nga foltorja e Kuvendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përfaqësuesi i Grupit të Punës, ngritur pranë Partisë Demokratike, ish-deputeti dhe mjeku Bardh Spahia, monitoroi dy qendra shëndetësore

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila i cilësoi akuzat e President

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj doli sot në një konferencë për mediat për t’ju përgjigjur akuzave të Presidentit Ilir Meta, si bash

Presidenti Ilir Meta foli në një intervistë për “Euronews” në Francë, duke komentuar thirrjen e tij për tubimin e 2 marsit.

Gjatë mbledhjes së Komitetit Kombëtar të Sigurisë, kryeministri Edi Rama tha edhe një herë se Shqipëria nuk është prekur nga Koronavirusi

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Komitetin Kombëtar të Sigurisë, lidhur me masat e marra deri më tani për parandalimin e Koronavirus

Shumë zëra i janë bashkuar thirrjes së Presidentit Ilir Meta për tubimin e 2 marsit.

Kur nuk na ndajnë shumë ditë nga 2 marsi, data kur presidenti Ilir Meta ka thirrur në një manifestim qytetarët në Bulevard, në mbrojtje t

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar penalisht nënkryetarin e bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku.

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka publikuar në “Twitter” qëndrimin e kryeministrit Edi Rama gjatë tak