Përgjimet e Ndraghetas, Balla: Eurodeputeti që përmendet është mik i Lulzim Bashës

25/01/2021 - 10:38

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka mbledhur sot në selinë rozë të gjithë drejtuesit e qarqeve për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

I pyetur nga gazetarët për këtë çështje që ka trazuar politikën shqiptare ditët e fundit, Balla tha se eurodeputeti që përmendet në përgjimet e Ndraghetas ku përfshihet edhe Shqipëria, është mik i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha.

"Eurodeputeti që përmendet është mik i vjetër i Lulzim Bashës, e ka pasur edhe në zyrë e ka takuar. Nisja e hetimeve nga SPAK është një gjë shumë e mirë. Meqënëse po bëhet fjalë për një eurodeputet pyeteni se e keni pasur në zyrë. Ata që janë përmendur me emër i keni në Presidencë dhe miq të kryetarit të opozitës. Ajo që përshëndes është fakti që SPAK do të bëjë verifikime përkatëse dhe do duhet t’i shkojë deri në fund kësaj çështje."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryetari i PD Durrës, Osman Stafa, në një postim në rrjete sociale ka renditur disa nga investimet e dështuara sipas tij, të realizua

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie solemne, katër futbollistë të shquar të ekipit “Dinamo” dhe atij K

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me mjekët dhe profesionistët e shëndetësisë, deklaroi se Shqipëria jo rastësisht ësht

Kryeministri Edi Rama, nga qyteti i Beratit, ditën e sotme, ka zhvilluar takime me bizneset, teksa vuri theksin tek ndihma ndaj tyre me a

Kryeministri Edi Rama se bashku me ministren Ogerta Manastirliu, ka mbërritur ditën e sotme në qytetin e Beratit, ku ka nisur procesi i v

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar në një postim në Twitter  temat e bisedave gjatë takimit të zhvilluar sot me ambasadoren e SHBA,

Presidenti Ilir Meta është takuar me ish-kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e AAK, Ramush Haradinaj.

Një ditë pasi partia Fryma e Re Demokratike firmosi marrëveshjen me Partinë Demokratike për t’u përfaqësuar në një listë në zgjedhjet e 2

Presidenti i Republikës Ilir Meta iu ka bërë thirrje qytetarëve të verifikojnë qendrat ku do të votojnë për zgjedhjet parlamentare të 25

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka folur sot për votën e emigrantëve në zgjedhjet e 25 prillit.