Përgjimet e reja nga Bild, reagon Lulzim Basha

19/06/2019 - 23:09

“Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar”.

Është ky reagimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për 10 përgjimet e reja të publikuara nga Bild.

Këtë të mërkurë, gazeta gjermane “Bild” ka publikuar 10 audio-përgjime të reja të dosjes “184” të zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016.

Në këto audio-përgjime dalin emrat e ish-ministrit Damian Gjiknuri, ish-ministrit Saimir Tahiri, deputetit Ulsi Manja, deputetit Xhemal Qefalia, ish-shefit të komisariatit Dibër Robert Aga, Ymer Lalës, përgjegjësi i OSHEE në Dibër Bekim Krashi dhe disa personave të tjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës, Iliri Meta ka përshëndetur Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, i cili u mbaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët opozitarë.

Komisioni i Sigurisë Parlamentare pranoi kërkesën e 9 deputetëve për të thirrur në seancë dëgjimore, kreun e Shërbimit Informativ të Shte

Deputetët e Gjermanisë do të vendosin më 26 shtator për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur si ofertë të pasinqertë letrën e dërguar ditën

Partia Demokratike ka publikuar sot një dokument të ri që tregon sipas saj arrestimin dhe dëbimin e përsëritur të Mark Babanit, kryebashk

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Presidentin e Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio.

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sot me një ftese publike krerëve të opozitës joparlamentare në vend, për bashkëpunim lidhur me fin