Përmbytjet te "City Park"/ Rama – opozitës: Është faji juaj

Postuar: 14/12/2017 - 12:18

Prokuroria prej disa ditësh ka nisur hetimet për përmbytjet te qendra tregtare "City Park" në autostradën Tiranë – Durrës, ndërsa Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot disa detaje.

Gjatë replikave me opozitën në Parlament, Kryeministri Rama deklaroi se shkaktar i përmbytjeve në autostradë, është dora e njeriut.

Sipas Ramës, në atë zonë është ndërtuar mbi kolektor dhe për këtë ka fajësuar opozitën, për lejet që ka dhënë kur ka qenë në pushtet.

“Ka filluar një hetim për çështjen e përmbytjes te City Park-u. Nga të dhënat e para hetimore, atje në atë zonë është ndërtuar mbi kolektor dhe për dijeninë tuaj lejet e ndërtimit mbi kolektor i kanë dhënë ata që i kanë dhënë gjithmonë, ju! Hetimi do sjellë edhe çuarjen për ndjekje penale për ata që kanë përgjegjësi për atë dëm të vërtetë. Patjetër që ne do të ndërhyjmë për ta rivendosur në vend infrastrukturën në atë zonë, dhe e fundit, nuk janë hapur rezervuare”, u shpreh Rama në Parlament.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me nje video, ku i tregon sipas tij rastet e “kriminelëve që k

   Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon vdekjen e një person në Peqin, pasi është goditur nga energjia elektrike.

   Një ditë pas publikimit të pjesës së dytë të përgjimit të Agron Xhafajt me Albert Veliun, i njohur tashmë si “Babalja”, reagon edhe kr

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka bërë këtë sqarim sot nga qyteti i Gjirokastrës në lidhje me aplikimin e metodologjis

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama dje për 613 kg kokainë të kapura pak kohë më parë në Maminas ishin të implikuar zyrtarë të lartë

Përmes një deklarate për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla tha se audio-përgjimi që ka publikuar PD ku implikohet vël

Edhe ditën e sotme, Komisioni i Ligjeve është shoqëruar me debate të shumta mes anëtarëve të mazhorancës dhe opozitës, ku temë e nxehtë v

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka rikujtuar Revoltën e Qafë Barit, që si sot 34 vjet me parë u fitua për disa orë liria, për disa orë r

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot bashkë me përfaqësues të kabinetit të tij qeveritar në Tepelenë, atje ku po zhvillon edhe një taki

Pas deklaratave të gazetarit Jetmir Olldashi të bëra mbrëmjen e djeshme në emisionin "Studio e Hapur" në News24, ka reaguar deputeti soci