Përplasje e tension në Kavajë por Redjan Krali arrin të futet në bashki (VIDEO)

30/07/2019 - 16:34

Ndërsa kryetari demokrat, Isa Sakja shprehet se nuk do ta lirojë zyrën e bashkisë së Kavajës, kryetari i ri i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Redjan Krali është betuar sot.

Ceremonia është mbajtur në institucionin e Prefekturës dhe është shoqëruar me protesta nga mbështetësit e Partisë Demokratike.

Qytetarët kanë protestuar prej mëngjesit të sotëm para bashkisë me thirrjet "Rama ik" për të penguar hyrjen e Kralit në institucionin që pritet të drejtojë për katër vitet e ardhshme.

 

 

Por pavarësisht përplasjeve dhe tensionit të paradites së sotme, pasi kryebashkiaku i PD-së, Isa Sakja u largua nga zyra dhe zyrtarët e djathtë mbyllën derën, policia e ka hapur atë dhe Krali ka mundur të hyjë në Bashkinë e Kavajës.

 

 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi kryeqytetin pak ditë më par

Eksperti i Shëndetësisë në PD, Gazment Koduzi denoncon se qeveria shqiptare nuk ka strategji për të përballuar COVID 19.

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me qytetarë dhe sipërmarrës të goditur nga kriza ekonomike.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka akuzuar ministrinë së Shëndetësisë sa i takon situatës me koronavirusin, ku dita ditë

Shoqatat shqiptare në Izmir të Turqisë kanë përkujtuar 76-vjetorin e gjenocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet e një prej ditëve të punës së Patrullave të Policisë së Shtetit, që shkojnë derë më derë te

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dëgjuar nga afër shqetësimet e fermerëve të zonës së Pogradecit, të cilët nuk kursyen ankesat për qeveri

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia, shprehet se shifrat po tregojnë se situata ka dalë jashtë kontrollit si pasojë e COVID-1

7 deputetë të PS-së, anëtarë të Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, kanë depozituar në Kuvend kërkesën për shqyrtim të ndryshime

Edi Rama, duket se po bëhet gati për një operacion politik të ngjashëm me vitin 2016-2017, si një manovër përpara zgjedhjeve parlamentare