Piktori "dixhital" ka një dhuratë për Ramën dhe Spiropalin

Postuar: 14/01/2018 - 11:08

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur t’ia urojë mirëmëngjesin pasardhësit të tij në këtë post Edi Ramës në një mënyrë të veçantë.

Një foto montazh e publikuar në faqen e tij nga Sali Berisha, duket se i është adresuar pikërisht kryeministrit Rama, por dhe një deputeteje të PS-së, Elisa Spiropalit. Referuar edhe në një deklarate të saj se Shqipërinë që ideoi Skënderbeu po e vazhdon ta bëjë realitet Edi Rama, Berisha jep edhe një mesazh ironik për deputeten.

“Është Shqipëria që ideoi ky burri këtu, Skënderbeu (tregon me gisht nga statuja e Skënderbeut), është sipëria evropiane dhe vetëm evropiane. Ka vetëm një njeri dhe vetëm një forcë politike që mund ta bëjë këtë ëndërr realitet, është Edi Rama”, tha Spiropali në një nga mitingjet elektorale gjatë fushatës.

“Nje miremengjes nga piktori dixhital per Skender-buçin e Spiropalit! Sb”,- shkruan Berisha në postimin e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj se nuk do ketë asnjë kosto shtesë për bizneset lidhur me sistemin e

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj i është përgjigjur deklaratës se sotme të Partisë Demokratike lidhur me sistemin e monit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin "Kjo Javë" në News24, ku ka folur ndër të tjera

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta u nis drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Sesionin e 73-të të Asamblesë së

24 orë pas padisë së depozituar, Partia Demokratike i kërkon organit të akuzës së Tiranës të urdhërojë pezullimin nga detyra të Kryeproku

Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka në një status në Facebook për operacionin në Shkodër shtroi pyetjen a është përgjuar

Kryeministri Rama ka reaguar pas aksionit të madh policor që çoi në pranga 11 persona si pjesë e grupit të rrezikshëm kriminal në Shkodër

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama është kundër Vettingut në politikë, nismë kjo e iniciua

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se gratë janë ato që vuajnë më shumë se kushdo tjetër pasojat e ekonomisë, korrupsio

   Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-eurodeputetes Doris Pack, e cila prej disa ditësh ka rreshtuar një