Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Plagosja në zyrën elektorale, Basha: Akt burracak, kërkojnë të na mbyllin gojën

19/04/2021 - 20:44

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbërritur në Kavjaë, në zyrat e Partisë Demokratike ku dhe ka ndodhur plagosja e 27-vjeçarit i cili është jashtë rezikut për jetën.

Basha e ka konsideruar këtë veprim një veprim burracak dhe kërkojë që përgjigja të jepet në 25 prill.

Kreu i PD është pritur nga qindra qytetarë e simpatizantë të PD, teksa sapo ka mbaruar fjalën është shprehur se do të shkonte për vizitë në familjen e 27-vjeçarit të plagosur, Bledar Okshuni.

“Ky njeri që ka humbur cdo lloj kufiri njerëzor dhe sot hesht ndërkohë që njerëzit e tij me dhunën dhe aktet ndaj demokracisë tregojnë se këtij regjimi i ka ardhur fundi. Kërkojnë të frikësojnë Kavajën dhe të na mbyllin gojën. Nuk na e kanë mbyllur gojën kurrë. Do të marrin përgjigjen e merituar nga Kavja në 25 prill, të dielën.  E vendosur më shumë se kurrë është Partia Demokratike, ndaj vëllezër e motra le t’ia japim përgjigjen këtij akti burracak, këtij atentati ndaj demokracisë të gjithë ditën e diel. Kështu ti japim fund këtij 8 vjecari makth, e të kthejmë Shqipërinë e shpresës e ndryshimit. Të gjithë sëbashku të vazhdojmë marshimin tonë, deri ditën e diel kur Kavaja e Shqipëria të jap përgjigjen e merituar.”- tha Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Durrësit.

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në KQZ dosjen ankimore për shkeljet e pretenduara në 9 qarqe të vendit në zgjedhjet e 25 prillit, me p

Pak ditë pasi kërkoi shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Gjirokastër, LSI ka ankimuar ditën e sotme në KAS rezultatin e zgjedhjeve në

Partia Demokratike vijon të denoncojë shit-blerjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.

Partia Demokratike vijon të denoncojë parregullsitë në zgjedhjet e 25 prillit.

Presidenti Ilir Meta iu drejtua me një mesazh të fortë shqiptarëve dhe politikës në Ditën e Europës.

Kryeministri Edi Rama ka uruar ditën e Evropës nëpërmjet një video në rrjetet sociale.

Kryeministri Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë uruar përmes postimive në rrjetet sociale të gjithë besimtarët myslimanë për Natën e Kadr

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij, Aurela festojnë sot përvjetorin e tyre të martesës.

Ish-deputeti demokrat, Hailm Kosova, kritikoi ashpër grupin kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të krijuar pas zgjedhjeve