Plas “bomba’ e radhës, një tjetër kyebashkiak i PS-së i dënuar?

09/09/2019 - 07:44

Valdrin Pjetri dhe Agim Kajmaku, mesa duket nuk janë të vetmit kryebashkiak që do të sulmohen nga PD. Dosja.al mëson se një tjetër emër do të dalë “në listën e zezë” të PD sot.

Do të publikohen dokumente nga Partia Demokratike për Mark Babanin, kryebashkiakun e Vaut të Dejës.

Sipas informacioneve të siguruara nga Dosja.al, mësohet se Mark Babani është i dënuar dhe sot Partia Demokratike pritet të dalë në një deklaratë urgjente. Do të jetë sërish Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ai që do të bëjë publike dokumentet për të.

I pari që ka bërë publik këtë lajm është gazetari Ergys Kavaja, i cili shkruan se bie dhe një tjetër bashki.  “…Ju pastë NANA PARTI , edhe nje tjeter “bashki” bie neser… hajde gezuar ”, shkruan Kavaja në Facebook. Kavaja nuk ka zbuluar erma, por mesa duket bëhet fjalë për Babanin. 

Partia Demokratike denoncimin me dokumente për kryebashkiakët e ka nisur me Valdrin Pjetrin, i cili u tërhoq nga marrja e mandatit. PD publikoi disa dokumente që sipas saj Pjetri ishte dënuar në Itali dhe pas kësaj ky i fundit u përjashtua nga PS. Ndërkohë që ende nuk ishte shuar jehona për Pjetrin, PD nisi betejën kundër Agim Kajmakut. Gazment Bardhi ka publikuar disa dokumente që sipas tij janë vendimet e gjykatës greke që kanë dënuar kreun e Vorës. Kajmaku nga ana tjetër nuk ka dhënë dorëheqjen dhe i mohon akuzat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike reagon pas publikimit të raportit në televizionin Italian RAI 3, sipas të cilit, sasia e kanabisit në Shqipëri, krahas

Sekretari i Përgjithsëhm Gazment Bardhi ka bërë një paralajmërim për një tjetër kryebashkiak.

Në një intervistë për Radio Televizionin Shqiptar, kryeministri Edi Rama ka zbardhur të tjera detaje nga takimi me kancelaren gjermane, A

Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim ng

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, sulmoi ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, teksa foli për situatën në vend pas tërmetit tragjik të

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka mbajtur fjalimin e parë publik në detyrën e saj të re në vendin tonë, pasi i

Pas konferencës në Berlin të kryeministrit Edi Rama me Kancelaren Angela Merkel, e cila shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave

Pas takimit në Berlin, kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

Rama dhe Merkel takohen në Berlin. Merkel: Do të punojmë me forcë për një marrëveshje për çeljen e negociatave qysh në mars.

Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore pas takimit të ekspertëve dhe përfaqësuesve politikë për këtë reformë, në një prononc