"Policia e Durrësit shpëtoi fëmijën nga mbytja", denoncuesi: E nxorrën pushuesit

Postuar: 08/07/2018 - 16:37

Policia e Durrësit njoftoi sot se kishte shpëtuar 3 persona nga mbytja, mes tyre edhe një fëmijë (lexo këtu). Mirëpo një dëshmitar në vendngjarje i ka shkruar ish-kryeministrit Sali Berisha, se shpëtimi i fëmijës në Gjirin e Lalzit është bërë nga pushuesit.

"Pushuesi dixhital hedh poshtë mashtrimin e policisë," shkruan Berisha teksa publikon mesazhin e denoncuesit i cili thotë ndër të tjera se jo vetëm që nuk ka pasur polici në plazh por as ambulancë.

STATUSI I PLOTË

Sukses imagjinar i narkopolicise ne Gjirin e Lalzit!

Pushuesi dixhital hedh poshte mashtrimin e policise! sb

“Zoti Berisha jam nje pushues qe sot ndodhesha ne Gj e Lalzit me familjen. Po lexoja ne media kete njoftim te policise se durresit. Doja tju thoja qe eshte nje mashtrim fund e krye. Nuk di per dy personat e tjere, po per femijen 11 vjec nuk ka pasur polici fare. Isha vete prezent aty. Madje e morem policine dhe pergjigja tyre ishte se skishte ambulance tjeter pasi ajo ndodhej ne Sukth. Une kam qene rastesisht aty dhe bashke me ca te tjere e kemi cuar ne nje makine rasti ku e shoqeroi e motra dhe nje mjeke pushuese. Keta genjejne diten per diell.

Ja njoftimi policise:

Durrës

Efektivët e Stacionit të Policisë Manëz shpëtojnë tre pushues nga mbytja, mes tyre një fëmijë.

Pushuesit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Efektivët e Stacionit të Policisë Manëz, të cilët patrullojnë përgjatë vijës bregdetare në Gjirin e Lalëzit, paraditen e sotme kanë shpëtuar nga mbytja një fëmijë me iniciale E.P. 11 vjeçe, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital Tiranë jashtë rrezikut për jetën.

Pak orë më vonë po në Gjirin e Lalëzit Efektivet e Stacionit të Policisë Manëz kanë shpëtuar nga mbytja dy shtetas të tjerë, shtetasit H.S. 70 vjeç dhe G.Xh. 65 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi H.S. është larguar për në banesë pa probleme për jetën ndërsa shtetasi G.Xh.
ndodhet në Spital Tiranë jashtë rrezikut për jetën.

Uniformat blu kanë shtuar shërbimet në zonat turistike për ti ardhur në ndihmë pushuesve, të cilët janë të lutur të telefonojë në numrin 112 për çdo problem.

###

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-eurodeputetes Doris Pack, e cila prej disa ditësh ka rreshtuar një

   Në videon e mëposhtme do të shihni se si shefi i policisë në Babrru dhunon një minoren dhe më pas qëllon dhe tërheq nga bluza një qyte

   Cili do të jetë aksioni opozitar nëse kryeministri Rama do të vijojë të mbajë pushtetin është pyetja që lind pas paralajmërimeve të fo

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” ka qenë i ftuar kryeministri i vendit Edi Rama, ndërsa përballë tij kanë qenë gazetarë e analis

Opozita padit kryeprokuroren Arta Marku për largim të paligjshëm të prokurorëve që hetojnë ish-​ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, me q

Mes mjekëve të arrestuar në Shkoder është edhe kardiologu Luan Dragusha.

Në pritje të fillimit të punimeve për ndërtimin e linjës së interkonjeksionit 400  kV Elbasan-Manastir, Shqipëria dhe Maqedonia ndërmarri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka bërë thirrje ndërkombëtarëve për të ndërhyrë në ndryshimin e gjendjes në Shqipëri.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi në Konferencën Ballkanike që organizon LDGSH në bashkëpunim me Forumin e Gruas së PP

Ka ndërruar jetë pasditen e djeshme ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-prefekti i Elbasanit, Durim Hushi, në moshën 65-vjeçare.