Presidenti Meta pret në takim delegacionin e PE të Stabilizim-Asociimit

Postuar: 13/02/2018 - 11:56

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe Vladimir Urutchev.

Kreu i Shtetit mirëpriti angazhimin e përtërirë të BE-së për të ofruar një perspektivë të sigurtë anëtarësimi për të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe nga ana tjetër, siguroi për vokacionin solid evropian të qytetarëve shqiptarë dhe të gjithë përfaqësuesve politikë në vend. 

Presidenti Meta theksoi rëndësinë dialogut politik ne funksion të ecurisë së prioriteteve kyçe në rrugën e reformave dhe të forcimit të sundimit të ligjit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas deklaratës së bërë ditën e sotme nga kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, se ka njohje me trafikantin e arrestuar në

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e shoqëruar edhe nga përfaqësues të tjerë të kësaj partie vizitoi sot selinë e Komunitetit Mysliman

Kreu i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, iu ka uruar gjithë besimtarëve myslimanë dhe qytetarëve durrsakë, festën e Kurban Bajramit.

Ka nisur të hënën e 20 gushtit, kampingu politik i të rinjve të LSI-së në Jalë. 

Kryeministri Rama ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për ditën e Kurban Bajramit me anë të një videoje të postuar në “Facebook”, ku shf

   Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka lidhur me deklaratën e Ministrisë së Brendshme, që e cilësoi të pasaktë e jo aktual r

   Pak pasi Policia e Shtetit u shpreh se biznesmeni Edmond Bega, i arrestuar në Greqi nuk ka qenë në kërkim ndërkombëtar, reagoi sërish

Partia Demokratike i ka drejtuar sot të tjera pyetje kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla pas arrestimit të Edmond Begos ng

Gjermania vë si kusht për votën e saj pro hapjes së negociatave hartimin e ligjit të ri zgjedhor dhe zbatimin e tij që nga zgjedhjet loka

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili akuzon kryetarin e Bashkisë së Shijakut se po gjobit ndërtues