Presidenti Meta sqaron takimin me Ramën: Çfarë biseduam në zyrë

14/06/2018 - 11:32

Presidenti i vendit Ilir Meta sqaroi sot takimin e djeshëm që patime kryeministrin e vendit Edi Rama, të cilin e priti në zyrën e tij.

I pari i shtetit tha se dy ishin çështjet kryesore për të cilat biseduan, ajo e hapjes së negociatave si dhe çështjet e mbetura pezull me Greqinë.

“Ishte një takim normal ku janë diskutuar çështje të rëndësishme, lidhur me rëndësinë e çeljes së negociatave me BE-në, ku shpresojmë që një vendim pozitiv të merret gjatë këtij muaji dhe natyrisht edhe për ecurinë e negociatave me Greqinë. Është një proces që duhen marrë vendime, por Presidenti duhet të marrë informacione më të plota siç e meriton kjo çështje”, u shpreh Presidenti Meta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo i është përgjigjur Taulant Ballës një lidhje me qëndrimin  e Bashës, i cili sipas tij, ka poro

Deputetja demokrate e Durrësit, Fatbardha Kadiu, ka uruar ish-kolegët pedagogë si dhe studentët, për një të mbarë të vitit të ri akademik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh në “Facebook” se kryeministri Edi Rama, “siç mbronte dje Tahirin dhe kupolën e

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka bërë thirrje kreut të opozitës, Lulzim Basha, që të tërheqë urdhrin që

Gjatë konferencës për mediat, kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër policin Emiljano Nuhu, i cili denoncoi publikisht se kishte marrë k

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për mediat nga godina e Ministrisë së Brendshme së bashku me drejtuesit e Policisë së Sht

Zgjaten me tre muaj afatet për hetimin e dosjes së ish- ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Pak ditë pasi qeveria dërgoi në parlament projektligjin që mbyll nga 1 janari i 2019-ës të gjitha bastet sportive, Kryeministri ka bërë n

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi të dielën disa foto duke bërë xhiro me kalë, por këto imazhe nuk kanë kaluar pa marrë vëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri i është përgjigjur ministrit të Brendshëm​ Fatmir Xhafaj pas publikimit të shifrave që ky