PS Durrës, banori i Ishmit në krye të postës

07/05/2014 - 20:00

DURRËS, 7 maj 2014 –  Anëtari i kryesisë qendrore të PSSH e kryebashkiak i Durrësit Vangjush Dako dhe kryetari i degës së PS-së dhe kryetar i Këshillit të Qarkut Durrës-Krujë Alfred Mullaraj kanë pasur kënaqësinë t’i komunikojnë “Dyrrah”-ut emërimin e banorit të komunës së Ishmit z. Viktor Plaku në postin e drejtorit ekzekutiv të filialit të Durrësit të kompanisë publike / shtetërore Posta Shqiptare SHA.

Z. Dako tha për “Dyrrah”-un se z. Plaku është diplomuar për mësuesi, ka qenë drejtor shkolle, ka kontribute të mëdha në të majtën, pjesë e strukturave të PS-së, sekretar në komisionet zgjedhore në Ishëm, kryetar i këshillit të komunës së Ishmit.

PS-ja e Durrësit njofton se z. Viktor Plaku ka shoqëruar zotërinjtë Blend Klosi e Vangjush Dako në fushatën elektorale të 2013-ës në takimet me banorët e fshatrave Rreth, Shënavlash, Shetaj.

/th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Rama njoftoi se duke filluar nga data 1 qershor do të lejohet qarkullimi i automjeteve në të gjithë vendin.

Kryeministri Rama, në daljen e tij të fundit kushtuar Covid-19, u shpreh se kjo do të jetë java e fundit me masa kufizuese.

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak minuta më parë se mbrëmjen e sotme, në orën 21.00, do të komunikojë për herë të fundit për atë që e

Teksa kanë ngelur dhe katër ditë nga afati për përfundimin e Reformës Zgjedhore, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe nënkryetari i kësa

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të mesazhit të diplomatit të huaj, duke thënë se shërben si një kambanë alarmi për të gjithë.

Presidenti Ilir Meta sqaron plaftormën e tij me 14 pika për realizimin e Reformës në Drejtësi dhe integrimin e Shqipërisë në BE.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf në selinë blu.

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia ka akuzuar qeverinë pas infektimit të mjekëve dhe infermierëve në QSUT.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim shumë të hapur dhe konstrukitv me Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan N

Kryeministri Edi Rama shkruan në Facebook se parku fotovoltaik i Karavastasë do të jetë më i madhi në Ballkan dhe kjo sipas tij, do të je