PS kërkon shkarkimin, Meta: Kushtetuta do të mbrohet deri në fund me qetësi dhe shqiptari!

10/06/2019 - 13:35

Teksa Partia Socialiste ka nisur mbledhjen e firmave për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas vendimit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka reaguar kreu i shtetit.

Në një postim në Facebook, gjatë takimit me një grup studentësh e profesorësh nga të gjitha trevat shqiptare me rastin e 141-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Meta shkruan se Kushtetuta do të mbrohet deri në fund me qetësi dhe shqiptari.

POSTIMI I PLOTË

Në këtë ditë të veçantë për kombin tonë, në 141-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe në prag të kremtimit të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, pata kënaqësinë e veçantë të zhvilloja një takim të ngrohtë e vëllazëror me një grup studentësh e profesorësh nga të gjitha trevat shqiptare, të Kolegjit Universitar AAB në Prishtinë.

I lumtur të ndanim qëndrimin se rinia duhet të jetë promotore e proceseve demokratike dhe integruese në të dy vendet tona dhe se është shumë e rëndësishme që Shqipëria e Kosova të forcojnë bashkëpunimin në të gjitha fushat.

Të bëjmë të gjitha përpjekjet për të rritur shpresat dhe për t’i hapur perspektivat rinisë, për të ndërtuar të ardhmen në vendet tona.
Lidhur me shqetësimin e tyre për zhvillimet në Shqipëri i garantova se Kushtetuta do të mbrohet deri në fund me qetësi dhe shqiptari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri bullgar, Bojko Borisov ka thënë se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të marrin datë për negociata, pasi do të bëhej një

Erisa Zyka nga Brukseli: Dhe një gjë të vogël sa për humor.

U shkarkua me anë të një vendimi politik, siç e cilësoi ai vetë, dhe sot lëshon një kunj ndaj kryesisë së Këshillit Bashkiak Durrës.

Reformën Zgjedhore, Partia Demokratike e vlerëson si vendimtare dhe të vetmen rrugë për të dalë nga kriza politike.

Me 79 vota pro, 20 kundër dhe 3 vota abstenim, Parlamenti ka miratuar projektligjin e buxhetit faktik të vitit 2018.