Pse ambasadori Soreca e fshiu postimin për Bashën?

26/03/2020 - 22:59

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca është mjaft aktiv në rrjetet sociale, sidomos në Twitter ku ndan me ndjekësit të gjitha aktivitetet e tij dhe qëndrime të zyrtarëve të lartë të Brukselit.

Por këtë të enjte ka rënë në sy diçka e pazakontë në faqen e diplomatit të rëndësishëm në Tiranë. Gjatë paradites ai shpërnadu në Twitter një postim që kishte bërë më herët Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, i cili fliste për një telefonatë që kishte pasur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Këtë njoftim e kishte ripostuar edhe Soreca, (foto poshtë majtas në fund) por 3 orë më pas e fshiu dhe tashmë nuk është më. Nuk dihet përse ky gjest i tillë. As vetë ambasadori nuk ka bërë ndonjë sqarim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kyeministri Edi Rama është në një lidhje ‘Live’ në emisionin Open te Eni Vasilit në Top Channel ku po u përgjigjet disa pyetjeve në lidhj

Koordinatori për situatën COVID 19, Arben Ahmetaj deklaroi se brenda institucioneve qeveritare është duke u diskutuar paketa e dytë ekono

Ambasadorja amerikane Yuri Kim shprehet se është krenare që mbikqyri në terren dhurimin e ndihmës së SHBA me pajisje mjekësore për person

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, me anë të një statusi të publikuar në Facebook, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama në drejtim

Ish-presidenti Bujar Nishani ka akuzuar qeverinë se po gënjen shqiptarët për numrin real të viktimave nga pandemia e COVID-19.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një grafik të ecurisë së koronavirusit në Shqipëri dhe vendet e tjera të rajonit dhe botës

Kryeministri Edi Rama vjen me një tjetër mesazh drejtuar qytetarëve, të cilët në këto momente të vështira për shkak të koronavirusit po h

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar nga qeveria shqiptare që të ofrojë asistencë mjekësore në Luginën e Preshevës, e

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po u ofron qytetarëve të Thumanës vetëm shfaqje d

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar kryedemokrtin Lulzim Basha përmes një postimi në Twitter.