Rai 3: Kanabis është rritur me 1200%/ Reagon PD: Po afrohen zgjedhjet...

27/01/2020 - 22:15

Partia Demokratike reagon pas publikimit të raportit në televizionin Italian RAI 3, sipas të cilit, sasia e kanabisit në Shqipëri, krahasuar me një vit më parë, është rritur me 1200%.

Sipas selisë blu, kjo është një e dhënë që tregon se vendi po afrohet drejt zgjedhjeve.

"KONKLUZIONI? Po afrohen ZGJEDHJET, dhe "çunat duhet të punojnë"! KAQ!", shkruan ndër të tjera PD në reagimin e tij.

Deklarata e plotë:

Sipas RAI 3, raporti i cili është ende konfidencial i referohet vrojtimit ajror të anti-mafias italiane. 

Përmban:

- pamje marrë nga ajri madje edhe me numërim rrënjësh të mbjella, 

- farën vietnameze t? kultivuar për të rritur rendimentin për çdo rrënjë të mbjellur,

Si dhe intervistën e kreut të Policisë Kriminale shqiptare që tregon se si "është çrrënjosur fenomeni i mbjelljes së kanabisit që në.... 2014...

Në fund mbyllet me prokurorin italian, i cili tregon se sa e pakontrollueshme, e fuqishme, e pasur, e frikshme, është "mafia shqiptare" .... aq sa po tremb edhe vetë vendin e mafias: ITALINË!

KONKLUZIONI? Po afrohen ZGJEDHJET, dhe "çunat duhet të punojnë"! KAQ!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish- ministri i Bujqësisë Edmond Panariti pas situatës në Itali me koronavirusin, ngre alarmin se rreziku tashmë për Shqipërinë është pas

Thirrjeve të shumta të presidentit ndaj qytetarëve për t’i bashkuar në atë që ai e ka quajtur “manifestim kundër Grushtit të Shtetit

Edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pas presidentit Ilir Meta ka hedhur akuza të forta ndaj ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë të shtunë në qytetin e Fier, ku është takuar me banorët atje dhe ka parë nga afë

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të mos vijojë këtë fundjave me denoncimet e premtuara, sipas tij, për shkeljet e bëra ndaj kushtetutës s

Një tjetër aks i ri në shërbim të zhvillimit bujqësor e rural, të zonës së Elbasanit, do të jetë rruga bujqësore Kuqan-Bujqës-Jagodinë-Mu

Presidenti Ilir Meta, iu bën një tjetër thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë, që t’i bashkohen thirrjes së tij për të protestuar në 2 m

Kryeministri Edi Rama ishte pjesë e konferencës “Një kontinent, një ardhme” në kuadër të përfshirjes së vendeve të Ballkanit Perëndimor n

Presidenti Ilir Meta ka ftuar sërish qytetarët që t’i bashkohen thirrjes së tij për të protestuar më 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Ko

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë në Durrës ku ka inspektuar banesat, të cilat janë në rindërtim ku ka thënë se duhet patjetër t