Rama: 30 qershori, vija e kuqe mes të shkuarës dhe së ardhmes

08/06/2019 - 12:26

Kryeministri Edi Rama ripërsëriti në Çorovodë ku prezantoi kandidatin për kryebashkiak se zgjedhjet do të ishin antidemokratike nëse opozita do të pengohej që të futej në to.

Rama tha se zgjedhjet e 30 qershorit janë një moment për të vendosur një vijë të kuqe mes të shkuarës dhe së ardhmes.

"Ne nuk i kemi krijuar asnjë pengesë, që ata të hyjnë në zgjedhje, përkundrazi dhe nëse do të ishte kështu, atëherë zgjedhjet do të ishin antidemokratike. Por në kushtet kur ata kanë pranuar të kapitullojnë pa luftë dhe kanë vendosur që betejën demokratike ta spostojnë nëpër rrugë, duke u kthyer tamam si ato rrugët e lëna rrugëve të Saliut, atëherë zgjedhjet nuk janë aspak jo demokratike, përkundrazi në 30 Qershor, zgjedhjet janë një moment për të vënë vijën e kuqe midis të shkuarës që ata mishërojnë dhe të ardhmes që në duam për fëmijët tanë".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vetoja e presidentit francez Emmanuel Macron kundër çeljes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, javën e

Nënkryetari i PD-së Durrës, Arlind Boshku, ka komentuar disa nga emisionet politike që u zhvilluan të hënën në mbrëmje, në disa prej tele

Ish-kandidatja për bashkinë e Durrësit, Valbona Sakollari, shigjeton zv/ministren e Brendshme, Rovena Kuko, përmes një postimi në rrjete

Pas mbledhjes në selinë e PD-së, aleatët e Opozitës së Bashkuar dalin me qëndrim unanim se “me Edi Ramën në krye të qeverisë dëmtohet

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për mediat pas mbledhjes së organizuar në selinë e PD-së, ku u mblodhën partitë aleate.

“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”.

Menjëherë pasi kryeministri shqiptar Edi Rama ka cituar kreun e qeverisë italiane Xhuzepe Conti, i cili thotë se qeveria shqiptare merito

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratat e kryedemokratit Lulzim Basha, i cili tha më herët se se qeveria shqiptare dhe vetë kryemin

Në një dalje për mediat, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se presidenti i Francës, Emanuel Makron e ka deklaruar qartë se Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama postoi në rrjete sociale një pjesë të deklaratës së Pr