Rama: Basha të vijë në tryezë dhe jo të bëjë propozime që thonë hap krahun

02/12/2019 - 18:48

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, duke e ftuar sërish në tryezë.

Rama u shpreh se Basha nuk duhet t'i bëjë propozimet si ato të reformës elektorale me ultimatume.

"Do të ishte mirë në radhë të parë që Lulzim Basha dhe forcat politike mos t'i bëjnë propozimet si propozimet e reformës elektorale që thonë hap krahun. Por të vijnë në tavolinë dhe të diskutojmë si njerëz, sepse këtu po bëjmë një garë jo me njëri tjetrin, por me kohën. Një garë me emocionet e rënda që përjetojnë njerëzit. Një garë me të ardhmen, që të ringrihemi më të fortë seç ishim më përpara dhe kjo nuk bëhet ne televizor. Çdo të thotë 500 inxhiniere dhe jo 600, Nuk ka pasur kurrë në Shqipëri më shumë inxhinierë më shumë seç ka sot që merren me këtë punë. Mora një tjetër mesazh nga Kancelaria, ka dërguar grupe të tjera, ka angazhuar shtetet brenda Republikës Federale për të çuar grupet me të mira në botë, ato gjermane. Ishin gjermanë ata që e hodhën poshtë me 5 fjalë gjithë digën e marrëzisë me pallatin që do rrëzohej, janë grupet teknike më të mirat në botë. Kemi dy vula atë shqiptare dhe të gjithë vendeve të tjera me radhë",- tha kryeministri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përplasje të forta mes gazetarëve dhe kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhit lidhur me transmetimin e kryeministrit Edi Rama gjatë ditëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka komentuar mungesën e saj në terren gjatë ditëve të gjendjes së emergjencës për shkak të tërmetit

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar përsëri banorët e zonës së Plazhit në Durrës, të cilët u prekën nga

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar

Gjatë mbledhjes së Komisionit për Integrimin Europian ku në fokus të bisedimeve ishte shqyrtimi i projektligjit "Për mediat audiovizive d

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani i është përgjigjur institucionit të Presidencës.

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot një video në gjuhën angleze, në të cilën shpjegohet edhe një herë si është kapur Këshilli i Emërime

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar në rrjete sociale situatën e krijuar në vend pas tërmetit.

Kryedemokrati Lulzim Basha thotë se tërmeti i 26 nëntorit nxori në pah Shqipërinë e vërtetë, të varfër e të vjedhur, si dhe paaftësinë dh

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një dalje për mediat ka apeluar që këto të fundit të tregojnë fuqinë përballë kryeministrit Edi Ra