Rama: Basha të vijë në tryezë dhe jo të bëjë propozime që thonë hap krahun

02/12/2019 - 18:48

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, duke e ftuar sërish në tryezë.

Rama u shpreh se Basha nuk duhet t'i bëjë propozimet si ato të reformës elektorale me ultimatume.

"Do të ishte mirë në radhë të parë që Lulzim Basha dhe forcat politike mos t'i bëjnë propozimet si propozimet e reformës elektorale që thonë hap krahun. Por të vijnë në tavolinë dhe të diskutojmë si njerëz, sepse këtu po bëjmë një garë jo me njëri tjetrin, por me kohën. Një garë me emocionet e rënda që përjetojnë njerëzit. Një garë me të ardhmen, që të ringrihemi më të fortë seç ishim më përpara dhe kjo nuk bëhet ne televizor. Çdo të thotë 500 inxhiniere dhe jo 600, Nuk ka pasur kurrë në Shqipëri më shumë inxhinierë më shumë seç ka sot që merren me këtë punë. Mora një tjetër mesazh nga Kancelaria, ka dërguar grupe të tjera, ka angazhuar shtetet brenda Republikës Federale për të çuar grupet me të mira në botë, ato gjermane. Ishin gjermanë ata që e hodhën poshtë me 5 fjalë gjithë digën e marrëzisë me pallatin që do rrëzohej, janë grupet teknike më të mirat në botë. Kemi dy vula atë shqiptare dhe të gjithë vendeve të tjera me radhë",- tha kryeministri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Po shkon në 30 mijë numri i pagave 40 mijë lekë të derdhura në llogaritë e punonjësve që më herët nuk kishin marrë pagën e luftës, si pas

Bashkia Shijak u bë sot bashkia e parë, në të cilën do të nisë zbatimi i Programit të Granteve të dëmshpërblimit të banorëve të dëmtuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar qeverinë e re të Kosovës dhe kryeministrin e saj, Avdulla Hoti për marrjen e mandat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se subvencionet e AZHBR-së për fermerët i ka shpërndarë në mënyrë

Kryeministri Rama ka uruar qeverinë e re të Kosovës. Kreu i qeverisë shprehu besimin se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në proc

Partia Demokratike ka kërkuar shkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini.

Qeveria ka miratuar sot katër vendime për procesin e rindërtimit pas dëmtimeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, në rikonstruksione bane

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama po bëhet gati të kapë një tjetër instituci

Qeveria ka miratuar sot katër vendime për procesin e rindërtimit pas dëmtimeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, në rikonstruksione bane

Mbledhja e Këshillit Politik e zhvilluar në rezidencën e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim është ndërprerë për disa orë për të rifilluar s