Rama e nis ditën me një artikull për Beratin, e 'masakrojnë' me komente dhe i kujtojnë Durrësin

Postuar: 11/08/2017 - 09:19

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e një shkrimi të një prej mediave më të medha britanike, që e ka renditur Beratin të dytin në listën e 30 qyteteve më të bukura në Europë.

“MIRËMËNGJES 
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë artikull të një prej mediave më të mëdha britanike, që e ka renditur Beratin të dytin në listën e 30 qyteteve më të bukura në Europë duke veçuar se: “Mangalem, lagjia e vjetër e qytetit të Beratit, ndodhet në brigjet e lumit Osum dhe është një Trashëgimi Botërore e Unesco-s. Në kohët mesjetare Berati ishte një qytet kufitar i Perandorisë Bizantine, siç dëshmon dhe kalaja e tij.” ”, shkruan kryeministri Rama në rrjetin social “Facebook”.

Por me sa duket ndjekësve të tij në rrjetin social kjo gjë nuk i ka bërë përshtypje aspak, pasi ata kanë probleme të tjera.

Teksa i shkruajnë kryeministrit, i kërkojnë që t’u sigurojë ujë të pijshëm, si dhe të merren masa serioze kundër zjarreve që kanë pushtuar vendin.

“Vëre denim me vdekje kush djeg oksigjenin e Shqiptareve. Natyrën Nënë. pa natyrën nuk ka jet”, shkruan një komentues.

Ndërsa një tjetër nuk nguron t’i kujtojë edhe ‘Durrësin e Gjushit’.

Shikoni për më shumë komentet e qytetarëve në fotot e mëposhme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   “Nga Opozita sot dhe opozita dje ka të paktën 30 deputetë që kanë dalë në makinë personale të tyren me kriminelë jashtë kufijve të

   Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook”, ku publikon një mesazh ku shkruan se persona të fortë kanë

   Kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla ka zbuluar sot se cili do të jetë qëndrimi i anëtarëve të PS në Këshillin e Mandateve të Rre

   Arrestimi i Moisi Habilajt jo vetëm trazoi politikën dhe mbarsi opinionin publik, por ngriti në këmbë edhe Prokurorinë.

   Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama në zyrën e këtij të fundit.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kërkesës për arrestimin e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Teksa po zbatohet kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e imunitetit të deputetit të Partisë Socialiste, Saimir Tahirit, me që

Prokuroria ka bëre gati urdhër arrestet për 8 deri ne 10 zyrtarë të lartë të policisë, të përfshirë sipas saj në trafikun ndërkombëtar të

Anëtarët e PD-së në Këshillin e Mandateve janë paraqitur në Kryesinë e Kuvendit duke kërkuar mbledhjen urgjente.

Prokuroria për Krime të Rënda e akuzoi ish-ministrin e Punëve të Brendshme, Saimir Tahirin për dy vepra të rënda penale, atë të “Trafikut