Rama e pranon publikisht: Dako edhe po të jetë për burg është miku im

13/02/2020 - 22:53

Në emisionin "Opinion", kryeministri Edi Rama ka folur edhe për akuzat për korrupsion të ngritura nga DASH për Vangjush Dakon dhe heqjen e vizës familjarisht.

Teksa gazetarët e pyetën mbi akuzat e Departamentit të Shtetit mbi ish-kryebashkiakun e Durrësit dhe anëtarin e Kryesisë së PS, Vangjush Dako, kryeministri lëshoi një deklaratë të fortë, Sipas shefit të qeverisë, edhe në burg, Dako do të mbetet miku i tij.

"Vangjush Dako ka qenë, është dhe do të mbetet miku im. Nuk më mëson Departamenti i Shtetit Amerikan kë do të kem shok unë. Edhe nëse shkon nesër në burg, prapë shoku im do të jetë", u shpreh Rama në "Opinion".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta foli në një intervistë për “Euronews” në Francë, duke komentuar thirrjen e tij për tubimin e 2 marsit.

Gjatë mbledhjes së Komitetit Kombëtar të Sigurisë, kryeministri Edi Rama tha edhe një herë se Shqipëria nuk është prekur nga Koronavirusi

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Komitetin Kombëtar të Sigurisë, lidhur me masat e marra deri më tani për parandalimin e Koronavirus

Shumë zëra i janë bashkuar thirrjes së Presidentit Ilir Meta për tubimin e 2 marsit.

Kur nuk na ndajnë shumë ditë nga 2 marsi, data kur presidenti Ilir Meta ka thirrur në një manifestim qytetarët në Bulevard, në mbrojtje t

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar penalisht nënkryetarin e bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku.

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka publikuar në “Twitter” qëndrimin e kryeministrit Edi Rama gjatë tak

Kryeministri Edi Rama ka ‘lëshuar’ fjalorin e tij teksa fliste në lidhje me marrëdhëniet e Rusisë me Shqipërinë, ndërsa ka shigjetuar opo

Në një deklaratë për shtyp, Bashkia e Tiranës sqaroi sot se vendimi për ta ndërtuar godinën e re me fonde publike vjen në mbështetje të t

Përmes një postimi në Facebook, Presidenti Ilir Meta iu ka bërë thirrje sërish shqiptarëve që të dalin në manifestimin e datës 2 mars.