Rama ftesë qytetarëve: Aplikoni online, ja si të bëheni deputetë të PS-së (VIDEO)

18/10/2020 - 09:00

Partia Socialiste teksa përgatitet për zgjedhjet e reja të 25 prillit, ka njoftuar se është e hapur edhe për prurje të reja nga qytetarë që duan të përfshihen në politikë.

Përmes një videoje të ndarë në Facebook, Rama njofton se të gjithë ata që kanë dëshirën e mirë për të kandiduar për deputet nën siglën e PS-së, mund të aplikojnë në platformën deputetiqeduam.ps.al.

“MIRËMËNGJES

dhe me këtë ftesë për këdo që ka ambicien e kurajon për ta provuar veten në të përpjetën e politikës, me mua dhe Partinë Socialiste, ju uroj të diel të mbarë

https://deputetiqeduam.ps.al, njofton kryeministri Rama.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në nje deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se në cilësinë e Ministrit të Drejtësisë, kishte konstatuar që

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijon me historitë e qytetarëve, të cilët janë prekur nga kriza ekonomike pas pandemisë.

Ambasada Amerikane ka uruar kandidatët të cilët kanë mundur të kualifikohen në raundin tjetër të procesit së përzgjedhjes për Byronë Komb

Sot shënohet 75-vjetori i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, pjesë e së cilës është edhe Shqipëria, që në fakt këtë vit mbushen 65 vjet

Presidenti Ilir Meta dekoroi mësuesen e shkollës 9-vjeçare “Selami Kodra” të fshatit Arrëz në Devoll, Luiza Dule me Titullin “Naim Frashë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi se Kodi Zgjedhor i miratuar nga maxhoranca "vret" kandidatët e pavarur në zg

Kryeministri Edi Rama ka festuar 10-vjetorin e martesës së tij më Linda Ramën.

Ish-deputeti Ervin Salianji ka reaguar përmes një publikimi në Facebook, lidhur me vendimin e Komisionit të Vlerësimit në PD, për  mos e

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me çështjen e nënshtetësisë së futbollistit afrikan Winnful Essua Joseph Cobbina.

Vijojnë retorikat e tensionuara mes Presidentit dhe Kryeministrit.