Rama i rreh shpatullat dhe ngushëllon Theresa May-n për humbjen e Anglisë (VIDEO)

Postuar: 12/07/2018 - 07:48

Ngushëllimet e para për humbjen e kombëtares, Kryeministrja britanike Theresa May i mori nga Kryeministri shqiptar Edi Rama.

Në një video të postuar në profilin e tij në Facebook, Rama ka treguar se ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e Londrës. 

“Këtë vit, Kupa e Botës vjen në Ballkanin Perëndimor”, dëgjohet t’i thotë Rama Kryeministres britanike, teksa i rreh shpatullat duke qeshur, pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1.

Duke ndjekur ndeshjen nga një aparat celular ishte edhe kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-eurodeputetes Doris Pack, e cila prej disa ditësh ka rreshtuar një

   Në videon e mëposhtme do të shihni se si shefi i policisë në Babrru dhunon një minoren dhe më pas qëllon dhe tërheq nga bluza një qyte

   Cili do të jetë aksioni opozitar nëse kryeministri Rama do të vijojë të mbajë pushtetin është pyetja që lind pas paralajmërimeve të fo

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” ka qenë i ftuar kryeministri i vendit Edi Rama, ndërsa përballë tij kanë qenë gazetarë e analis

Opozita padit kryeprokuroren Arta Marku për largim të paligjshëm të prokurorëve që hetojnë ish-​ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, me q

Mes mjekëve të arrestuar në Shkoder është edhe kardiologu Luan Dragusha.

Në pritje të fillimit të punimeve për ndërtimin e linjës së interkonjeksionit 400  kV Elbasan-Manastir, Shqipëria dhe Maqedonia ndërmarri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka bërë thirrje ndërkombëtarëve për të ndërhyrë në ndryshimin e gjendjes në Shqipëri.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi në Konferencën Ballkanike që organizon LDGSH në bashkëpunim me Forumin e Gruas së PP

Ka ndërruar jetë pasditen e djeshme ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-prefekti i Elbasanit, Durim Hushi, në moshën 65-vjeçare.