Rama ironi me deputetin demokrat të Durrësit: Ai do thoshte "thum gabim"

08/11/2018 - 17:01

Teksa ishte i pranishëm sot në qytetin e Lezhës për anëtarësimet e reja në Partinë Socialiste, kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat me djemtë e vajzat e reja, të cilët iu dorëzoi kartën e partisë.

Një prej vajzave të cilat kreu i qeverisë i dha kartën e anëtarësisë, kishte mbiemrin Paloka dhe kaq mjaftonte që Rama të ironizonte deputetin e PD-së në Durrës, Edi Paloka.

Rama: Shihni këtë Palokën tonë, e shihni atë tjetrin. E bëni direkt dallimin

Vajza: Jam shumë e lumtur që jam pjesë e PS

Rama: Ja shif vetëm kaq, e pastaj futja kot shko voto për ata

Vajza: Jam e nderuar kryeminsitër që po marr kartën nga ju

Rama: Ai do thoshte “thum” (shumë) gabim e ke, thum gabim

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” iu bën thirrje qytetarëve që të mos komentojnë në rrjetet sociale

Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi, me anë të një statusi në “Facebook” përgënjeshtron ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, duke thënë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas publikimit të lajmit mbi shpenzimet e saj në udhëtimet jashtë vendit.

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, di si të zgjidhë problemet dhe hallet e ndryshme që kanë banorët e kryeqytetit, cilatdo qofshin ato

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një emër tjetër aktori dhe regjisori, i cili sipas tij, mbron dhe mbështet idenë së vendi ka nevojë pë

*Katrahura hajdutërore që ka krijuar kjo qeveri, si vijim i ish-pushtet-sundimeve të para vitit 2013; duhet të na zgjojnë e alarmojnë

Një pritje spektakolare dhe një ambient festiv i ka rezervuar Durrësi anijes nga Katari "Fateh Al Khair 4",, e cila konsiderohet një muze

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shkruan se kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku i fshihet prej vitesh drejtësi

Pas publikimit sot në media të faturave, sipas te cilave në udhëtimet  e punës gjatë vitit 2018 deri në qershor të vitit 2019, ministrja

Ish-deputetja Grida Duma ka folur së fundmi rreth jetës së saj personale dhe si politikane.