"Rama ka qejf të bëje plazh lakuriq.. më mirë brekët e Violeta Manushit"

13/03/2018 - 16:07

Në një dalje për mediat, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka kujtuar edhe një herë fotot nudo të kryeministrit Rama teksa shprehet për projektin e ri të Teatrit Kombëtar duke e cilësuar si një çështje shijesh.

Sa i përket mungesës së saj, Kryemadhi tha se kjo është një strategji që LSI po ndjek për t'i dhënë hapësirë të rinjve.

"Kjo është çështje shijesh. Kryeministrit i pëlqen të bëjë edhe plazh nudo përshembull. Unë s’kam parë ndonjë nga LSI të bëjë plazh lakuriq (Vasili e Gjosha qeshin, gazetarët ulin kokën). Më mirë një Teatër Kombëtar që pasyqrojnë brekët e Violeta Manushit se sa vizat e bardha të kokainës. Edhe mos u shqetësoni për mungesën time se kjo është një lloj stargjie që ka ndjekur LSI për ti dhënë hapësira të rinjve e figurave të tjera në parti."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama nuk mund të qëndrojë i vetëm në pushtet pavarësisht sakrifikimit të bashkëpunëtorëve të tij.

“Vetëm rënia e kësaj qeverie që përfaqëson krimin e organizuar në Shqipëri, do të mund të sjellë stabilitet në Europë  dhe në rajon.”

Pas publikimit të investigimit të televizionit italian, Rai 2, ku shfaqen trafikantë në Shijak duke treguar se si paratë e drogës dhe tra

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, ende nuk ka dorëzuan mandatin.

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka komunikuar vendimet e marra nga Kryesia e forcës më të madhe të opozitës, menjëherë pas përfundimit të sa

Kryesia e PD-së ka vendosur shkarkimin nga funksionet dhe anëtarësia të deputetit Myslim Murrizi, i cili nuk pranoi t’i bashkohet vendimi

Që prej orës 18:00, kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur Kryesinë e partisë që drejton, ku në rend të ditës janë 3 pika.

Protestat kundër qeverisë socialiste, korrupsionin, trafikun e drogës dhe zhvillimet jodemokratike në vend kanë detyruar opozitën dje që

Gjatë fjalës së tij në takimin në Gjirokastër, kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer sulmet edhe për kundërshtarët e tij në politikë, teks