Rama ‘kërcënon’ drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave

12/01/2018 - 18:41

   Pas mbledhjes së qeverisë në Lezhë, kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar drejtorët e Burgjeve, Spitaleve dhe Hipotekave, duke iu bërë me dije se janë tre muaj në provë.

“Drejtorët e rinj në Spitale, Burgje dhe Hipoteka janë tre muaj në provë. Nuk është çështje partie, pasi të gjitha kanë mëkatet e tyre. Në harkun e këtij mandati, ndryshimi do të jetë shumë i ndjeshëm” deklaroi ai.

Rama u shpreh se është i vendosur që ta çojë deri në fund premtimin që ka bërë në zgjedhjet e 25 qershorit, për të çuar për skrap tepsinë, siç quan ai emërimet politike në administratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, tha se i vetmi dialog mes tij dhe Ramës do të jetë data kur ai do të largohet.

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përf

Pas kallëzimit që bënë krerët e grupeve parlamentare të PD-së Edmond Spaho dhe ai i LSI-së Petrit Vasili për kryeministrin Edi Rama, lidh

Kryeministri Edi Rama dha në lajm të mirë, teksa premtoi nga qyteti i Kuçovës rritje pagash për të gjithë Forcat e Armatosura.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka autorizuar sot publikimin e listës me 14 pyetje josekrete drejtuar Ministrisë së Mbrojtjes për gjene

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish rreth debatit të krijuar me heqjen e "Shqiponjës", simbolit të 100-vjetorit të Pavarësisë, nga rr

Opozita që prej publikimit të audios që implikonte vëllain e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në trafiqe të paligjshme, nuk ka b

Është tensionuar protesta që po zhvillohet përpara Bashkisë së Tiranës nga banorët e zonës së “Astirit”, banesat e të cilëve preken nga p

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca ka bërë sërish apel për një Ministri të Brendshme funksionale, duke iu refer

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pasur një takim edhe me homologët e tij të Kroacisë dhe Malit të Zi, ku ka gjetur rastin të publikoj