Rama mbledhje në Durrës, shkarkohet kreu i Hipotekës Edmond Daci

Postuar: 13/06/2018 - 10:43

Shkarkohet kreu i Hipotekës së Krujës Edmond Daci. Ai ishte emëruar në këtë post në fillim të vitit, në bazë të konkursit që u zhvillua nga Ministria e Drejtësisë, ndërsa është shkarkuar këtë të mërkurë.

Vendimi është marrë pas takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm me drejtuesit e institucioneve të qarkut, në prefekturën e Durrësit. Në Durrës po mbahet mbledhja e qeverisë, ku kabineti qeveritar është transferuar që dje.

Ende nuk dihen motivet e shkarkimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti sot në takim kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Th

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi ashpër ndaj asaj që ai e quan dhunë policore ndaj banorëve në bregdetin e Jalit.

   Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëron deklarata të forta.

   Partia Demokratike deklaron se Kryeinspektori i IKMT-së ka kërcënuar deputetin demokrat Agron Shehaj sot gjatë aksionit në Jalë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas lirimit nga burgu të Ermal Hoxhës, i dënuar për trafik droge.

Gjykata e Strasburgut ka refuzuar padinë për ish-deputetin e Partisë Socialiste, Mark Frroku, i cili paraqiti në këtë gjykatë një ankesë

Në një kohë që Komisioni i Veprimtarive Prodhuese po diskutonte një prej çështjeve më delikate, deputeti i larguar nga PDIU, Dritan Bici

Maxhoranca ka pranuar dekretin e Presidentit të Republikës në lidhje me ligjin që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes s

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi sot Letrat Kredenciale të Ambasadorit të ri të Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Lu

Pas thirrjes së kreut të PD-së për vettingun në politikë gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.