Rama: Më 28 qershor drita jeshile do ndizet në një mënyrë apo tjetër

Postuar: 22/06/2018 - 12:13

"Unë kam besim se drita jeshile do të ndizet në një mënyrë apo në një mënyrë tjetër."

Kështu është shprehur për çeljen e negociatave kryeministri Edi Rama teksa ndodhet në një dëgjesë publike në fshatin Karahaxh të Sarandës.

Duke iu përgjigjur akuzave të opozitës për kushte, Rama solli shembullin e Malit të Zi.

"Unë kam besim se drita jeshile do të ndizet në një mënyrë apo në një mënyrë tjetër. Shqipëria nuk ka kthim prapa në këtë proces. Kanë ngritur tymnajën e re PO me kushte. Nuk ka proces për në BE pa kushte. Mali i Zi negocion dhe ka 94 kushte. E rëndësishme është që ne të mos qëndrojmë në vend numëro, por hapa përpara. Ne do të bëhemi anëtarë të BE-së kur të jemi gati, por ndërkohë të shfrytëzojmë këtë proces për një Shqipëri më të mirë."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj se nuk do ketë asnjë kosto shtesë për bizneset lidhur me sistemin e

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj i është përgjigjur deklaratës se sotme të Partisë Demokratike lidhur me sistemin e monit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin "Kjo Javë" në News24, ku ka folur ndër të tjera

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta u nis drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Sesionin e 73-të të Asamblesë së

24 orë pas padisë së depozituar, Partia Demokratike i kërkon organit të akuzës së Tiranës të urdhërojë pezullimin nga detyra të Kryeproku

Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka në një status në Facebook për operacionin në Shkodër shtroi pyetjen a është përgjuar

Kryeministri Rama ka reaguar pas aksionit të madh policor që çoi në pranga 11 persona si pjesë e grupit të rrezikshëm kriminal në Shkodër

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama është kundër Vettingut në politikë, nismë kjo e iniciua

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se gratë janë ato që vuajnë më shumë se kushdo tjetër pasojat e ekonomisë, korrupsio

   Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është përgjigjur akuzave të ish-eurodeputetes Doris Pack, e cila prej disa ditësh ka rreshtuar një