Rama me antiplumb në bazën ushtarake në Ukrainë (VIDEO)

21/01/2020 - 22:15

Në kuadër të vizitës së tij në Ukrainë në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së ka zhvilluar një vizitë në bazën ushtarake “Shiroky” në Kharkivit të Ukrainës.

Kjo është një nga zonat më të pasigurta në Evropë për shkak të konfliktit me paramilitarët rusë.

Siç shihet edhe në videon e publikuar nga vetë Rama, si dhe delegacioni shoqërues është pajisur me jelekë antiplumb për shkak të rrezikshmërisë së lartë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta e ka filluar ditën e sotme duke kujtuar 24 korrikun e 2017-S, kur u betua në Kuvend si President i Shqipërisë dhe ku

Prej ditës se djeshme kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Rusi. Kjo vizitë është pjesë e axhendës së kreut të qeveris

“Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese nëse doni çeljen e negociatave”. Kjo ka qenë deklarata e bërë nga Kryekëshillt

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish me informacionet sipas të cilave, Spitali i qytetit të Kavajës do të shndërrohet në karan

Institucioni i Presidencës, ashtu sikundër ka paralajmëruar edhe më herët, ka informuar sot me një shkresë zyrtare drejtuar Policisë së S

Presidenti Ilir Meta i ka shprehur ngushëllimet familjes, për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të Bujqësisë, profesor Ahmet Osjas.

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi dhe ish-nëndrejtori i departamentit të Shëndetësisë, Gazment Koduzi kanë vizituar ditën e sotme Qend

Përmes një postimi në Facebook, kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të marrë masa për të luftuar rrezikun që i kanoset

Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë ka marrë vendim për hapjen e Konsullatës së Përgjithshme në Strugë, në Maqedoninë e Ver

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla, i cili i quajti qëndrimet e P