Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Rama në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare, shkëmben dhuarata me gjeneralin amerikan (VIDEO)

04/05/2021 - 13:49

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ngjitur në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare në Durrës së bashku me gjeneralin amerikan Tod D. Wolters dhe ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Pasi vizitës në anije, ata kanë shkëmbyer disa dhurata, ku Rama i ka dhuruar gjeneralit një pikturë dhe suvenir. Në këmbim gjenerali amerikan i dhuroi kreut të qeverisë një suvenir të vogël, në dukje një spilë.

Rama u shpreh i lumtur për këtë dhuratë dhe tha se do t’ia japë djalit të tij, Zahos. Gjenerali ofroi edhe ndihmën e tij për djalin e vogël të kryeministrit nëse ndonjëherë do që të fluturojë ndonjë avion.

"Nëse dëshiron që të fluturojë një avion luftarak ne do t’ia gjejmë një vend", tha gjenerali

"Durrës - Nisja e stërvitjes “Defender Europe 21”

Në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare me gjeneralin amerikan T.D.Wolters, Komandanti Suprem i Aleancës së Atlantikut të Veriut, e me miq të tjerë", shkruan Rama në Facebook.

Kujtojmë që sot filloi stërvitja e NATO-s në bashkëpunim me SHBA dhe vende të tjera aleate në Shqipëri "Defender Europe 21" ku marrin pjesë 28 mijë trupa nga shumë vende.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike ka denoncuar përsëri nëpërmjet kryetarit të FRPD, Belind Këlliçi mënyrën që sipas saj u manipuluan zgjedhjet e 25 pril

Ka nisur nga puna komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit.

Në Ditën Ndërkombëtare të Talasemisë, Presidenti Ilir Meta iu bën thirrje të gjithë qytetarëve, veçanërisht të rinjve e të rejave të bash

2 javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, të cilat nuk i njohu, Partia Demokratike po bëhet gati për të bërë hapin e parë zyrtar për t’ju drej

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri Boiken Abazi, i cili garoi në kryeqytet, por nuk arriti të marrë më shumë se 2993 vota duke

Presidenca ka reaguar menjëherë pasi Kuvendi miratoi me 97 vota pro ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Kreut te Shtetit, Ilir

Kuvendi i Shqipërisë ngre me 97 vota PRO Komisionin Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta.

Ambasada amerikane në vendin tonë ka uruar 28 hetuesit e sapoemëruar të Byrosë Kombëtare të Hetimit duke garantuar mbështetjen për ta.

Ditën e sotme Taulant Balla, ftoi publikisht liderin e opozitës Lulzim Basha, t’i bashkohet socialistëve në rrugën e shkarkimit të kreut

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka prezantuar në Kuvend nismën e 49 deputetëve për shkrimin e presidentit Ilir Meta.