Rama në Durrës flet për rrogat: Me rritjen e përmirësimit, do ju shkojnë 700 mijë (VIDEO)

13/06/2018 - 14:40

“1047 vende të lira pune ka në zyrën rajonale të punësimit. Rrogat janë të vogla, minimale, por edhe punëkërkuesit janë pa eksperiencë. Me rritjen e përmirësimit edhe rrogat nga 20, në 500 e deri në 700 mijë do ju shkojnë”.

Këtë deklaratë bëri kreu i qeverisë Edi Rama në Durrës, pasi vizitoi panairin e punës një ditor të hapur për herë të dytë me urgjencë brenda muajit.

Kryeministri dha disa vërejtje e sugjerime për punëkërkuesit, sipas të cilit, ata duhet të kryejnë arsimin profesional para se të punësohen nëpër kompanitë që ofrojnë punë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja pak pas takimit me përfaqësues të Komisionit të Venecias, ka dhënë detaje rreth diskutimeve

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, nëpërmjet një deklarate për shtyp vijoi sot me akuzat e njëpasnjëshme nga ana e opozitës

Prej kohësh situata politike mes palëve në Shqipëri ka qenë e tensionuar, dhe tashmë i kanë kthyer në trend statuset ironike në rrjetet s

Mbrëmjen e djeshme, presidenti Meta nga një studio televizve, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me LSI-në, parti të cilën dikur e dre

Paraqitja e deputetevë në Kuvend është i rregulluar strik nga udhëzuesi për kodin e etikës.

"Aty ku është pushteti është krimi!" Kështu shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha pas lajmit se mes të arrestuarve p

Sipas deputetet demokrate të Durrësit, Fatbardha Kadiu, qëndrimi i kushtëzuar me parlamentin nuk do të thotë pushim siç pretendon pozita!

Deputeti i PD-së, Flamur Noka i ështe rikthyer dosjes 339 dhe akuzave ndaj kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako.

"Opozita nuk do të kthehet në Kuvend pa u bërë vettingu i politikanëve," ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha, gjatë një takim

Presidenti, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në fshatin Mexhitli të Manastirit, një nga fshatrat me shumicë shqiptare në Maqedoni. Kjo është